کد خبر: ۷۳۴۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۷ - ۲۹ تير ۱۴۰۲

مدیرکل مدیریت بحران: بیماران تنفسی استان تهران از تردد در فضای باز خودداری کنند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر کاهش کیفیت هوا از افراد دارای بیماری تنفسی خواست از تردد در فضای باز خودداری کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر کاهش کیفیت هوا از افراد دارای بیماری تنفسی خواست از تردد در فضای باز خودداری کنند.

 حامد یزدی مهر، بعد از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم از صدور هشدار زرد وزش باد شدید و کاهش کیفیت هوا توسط سازمان هواشناسی که از امروز ۲۹ تیرماه آغاز و تا روز یکشنبه یکم مرداد ادامه خواهد داشت، خبر داد و اظهار داشت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته این کاهش کیفیت هوا به طور اخص در نیمه جنوبی و مناطق غربی استان پدیدار خواهد شد.

یزدی مهر گفت: ضروری است که افراد دارای بیماری‌های تنفسی و زمینه‌ای، کودکان و سالمندان، در مواقع خیزش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در فضای باز قرار نگیرند و حتی المقدور از تردد در محیط خارج از منزل اجتناب کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه با اشاره به اینکه طبق گزارش هواشناسی وزش باد شدید نیز در استان پیش بینی شده است، در خصوص سازه‌های موقت نیز هشدار داد و گفت: در زمان وقوع باد شدید احتمال شکستن درختان کهنسال نیز دور از انتظار نیست لذا از شهروندان می‌خواهیم از پارک خودرو و قرار گرفتن در زیر درختانی که احتمال ایجاد خطر دارند خودداری کنند.

وی نسبت به مخاطره احتمال خسارت به تجهیزات شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی هشدار داد و گفت: از مالکان و ذی نفعان این تجهیزات می‌خواهیم نسبت به استحکام این موارد اطمینان حاصل کنند.

یزدی مهر عنوان داشت: اعضای ستاد مدیریت بحران در شهرستان‌های استان تهران نیز با توجه به هشدارهای صادر شده به حالت آماده‌باش در آمده‌اند.

نظرات بینندگان