arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۷ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۱

کریم باقری و گروه همراهانش به مناطق زلزله زده رسیدند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کریم باقری و گروه همراهانش صبح امروز به روستاهای زلزله زده آذربایجان شرقی رسیدند.

حسین رضاپور ، خبرنگار اعزامی خبرآنلاین به ورزقان: کریم باقری همان طور که وعده داده بود ، همراه با سیروس دین محمدی ، رسول خطیبی ، ایوب اصغرخانی و یونس باهنر ، همبازی های سابقش در تیم ملی و فوتبال تبریز به همراه پیمان عباسی کارگردان آذری سریال طنز خنده بازار راهی روستاهای زلزله زده شد. آقا کریم که در هفته اخیر تمام تلاشش را برای جمع آوری کمک های مردمی انجام داده به محض ورود به روستاهای آسیب دیده با استقبال گرم مردم زلزله زده روبرو شد. آنها که شاهد حضور قهرمان ملی فوتبال استان شان بودند که آمده تا با دستی پر ، خبر از همدلی همه مردم ایران برای کمک به این دردمندان بدهد. آقا کریم را در این سفر ، تعدادی از مقامات محلی و فرماندهان نظامی همراهی می کردند. منطقه پس از اسکان عمومی زلزله زدگان وارد مرحله ای جدید شده. نیروهای امنیتی برای کمک رسانی بهتر به زلزله زدگان حصاری امنیتی ایجاد کرده اند و مشغول جمع اوری احشام مرده زبر آوار و سوزاندن شان هستند تا مانع از شیوع بیماری های واگیردار شوند. خواست اصلی نیروهای امدادی از مردم این است که از شفرهای غیر ضروری به این مناطق خودداری کنند تا امکان خدمت رسانی به آسیب دیدگان بیشتر باشد.

آقا کریم اما در این سفر به شدت مورد استقبال روستاییان زلزله زده قرار گرفت. با ورود او به هر یک از کمپ های اسکان موقت ، جمعیت زیادی دورش حلقه می زدند. زن و مرد ، پیر و جوان برای ورودش صلوات می فرستادند و بسیار صمیمی ، در آغوش می کشدیندش . کاپیتان تیم ملی هم تک به تک پای درد دل های شان می نشست و کوچه به کوچه ، روستا به روستا پیش می رفت. کریم می خواهد تمام مناطق زلزله زده را در این یکی دو روز بازدید کند و با شناسایی مناطق محروم اقدام به احداث منزل مسکونی ، سرای بهداشت و اماکن عمومی چون مدارس تخریب شده کند. او در این راه چشم به کمک های مردمی دارد که در این چند روز با یاری خخوب ستارگان فوتبال ، تعدادی از اهالی هنر و جمع کثیری از مردم خوب کشورمان در اختیارش قرار گرفته یا می گیرد دارد. آقا کریم در این باره می گوید:« باید زودتر کار بازسازی را شروع کنیم. همین الانش شب های این منطقه سرد است. نباید بگذاریم حتی یک شب هموطنان خوب مان در سرمای سوزان این منطقه بمانند. همه باید درست به دست هم بدهیم و کار را شروع کنیم. هر کس به اندازه توانش باید گامی بردارد. »

او ادامه داد:« بزودی لیست کامل دوستانی که در این مدت در کنارم بودند و کمک کردند را اعلام می کنم. وافعا جا دارد تشکری ویژه داشته باشم از بچه های خوب پرسپولیس . باورم نمی شد چنین کمکی را در اختیارم قرار دهند. از کسبه محترم بازار تبریز و تهران و هنرمندان و مردم خوبی هم که کمک مان کردند ، تشکر می کنم.»

هم اکنون مناطق زلزله زده از نظر امکانات اولیه در شرایط خوبی به سر می برند و این درحالی است که همچنان سیل کمک های غیرنقدی هموطنان مان از جای جای کشور به سمت روستاهای زلزله زده روان شده است. شاید حالا زمان ان رسیده تا همه در کنار هم به فکر بازسازی مناطق آسیب دیده باشیم.

منبع: خبر آنلاین
نظرات بینندگان