arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۵۵۱
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۴ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۱

«اخضر ابراهیمی» جانشین کوفی عنان شد / سوریه استقبال کرد

شبکه الجزیره در خبری فوری اعلام کرد: اخضر ابراهیم مسئولیت فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه را پذیرفت. پیش از این کوفی عنان نماینده و فرستاده سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه بود که پس از کارشکنی‌های غرب در عدم اجرای طرح 6 ماده‌ای آتش بس، از سمت خود کناره گیری کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر خارجه سوریه با اعلام اینکه کشورش از انتصاب "اخضر ابراهیمی" به عنوان فرستاده جدید سازمان ملل متحد در امور سوریه استقبال می کند، افزود : ما خواستار تداوم حضور سازمان ملل متحد در سوریه هستیم.

ولید معلم در گفت  وگو با تلویزیون سوریه گفت: با اینکه هنوز تصمیم رسمی درباره این موضوع در سازمان ملل متحد اتخاذ نشده است ولی کشورش از حضور اخضر ابراهیمی در سمت جدید استقبال می کند.

معلم با اشاره به مخالفان مسلح و کشورهایی که از آنان حمایت می کنند گفت: کناره گیری کوفی عنان به سبب ناکامی او در حفظ تعهدات طرف دیگر ماجرای سوریه بود.

وی از سازمان ملل متحد خواست گروه مخالف را به توقف خشونت در سوریه ، ملزم کند.

معلم افزود: سوریه هنوز به طرح صلح شش ماده‌ای عنان پایبند است ولی تعهد یک جانبه ، کافی نیست.

وزیر خارجه سوریه گفت: اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی برای تعلیق عضویت سوریه همدست شده اند و این کار ، آنان را در خونریزی های سوریه سهیم می کند.

وی این کار سازمان های یاد شده را ریاکاری" خواند.

معلم افزود: با اشاره به کشورهای حوزه خلیج فارس ، به والری آموس معاون دبیرکل سازمان ملل گفته است این کشورها تامین مالی گروه های مسلح را به عهده گرفته اند تا زیر ساخت های ما را نابود و مردم را از منازلشان آواره کنند ولی حتی یک دلار هم برای کمک به کسانی که از بحران سوریه آسیب دیده اند نمی پردازند.


منبع : پانا
نظرات بینندگان