arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۵۶۱
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۲ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۱

مناطق زلزله زده فردا بارانی می شود/ هلال احمر: کانکس نداریم!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وی افزود: بر اساس قانون وزارت مسکن و شهرسازی باید کانکسهای مورد نیاز بعد از اسکان اضطراری را تامین کند ولی متاسفانه هنوز کانکسی وارد منطقه نشده و در زمان باران بسیار مشکل خواهیم داشت.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به مواج شدن دریای خزر طی 48 ساعت آینده گفت: از عصر فردا شاهد بارش باران در مناطق زلزله زده خواهیم بود.

عبدالرضا امیدوار شهری افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی از فردا در آذربایجان شرقی و مناطق زلزله زده شاهد افزایش ابر خواهیم بود. این افزایش ابر از عصر فردا همراه با رعد و برق و بارندگی پراکنده و وزش باد خواهد بود.

وی افزود : این وضعیت تا روز یکشنبه نیز ادامه خواهد داشت و شاهد بارندگی پراکنده در این مناطق خواهیم بود.

مسئولان حواسشان به باران باشد/ کانکس نداریم!

همچنین رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در مورد احتمال بارش باران در مناطق زلزله زده گفت: هلال احمر آماده است ولی برای جلوگیری از آب گرفتگی و مشکلات دیگر مسئولان باید زودتر اقدام کنند این درحالی است که هنوز کانکسهای اسکان موقت تامین نشده است.

محمود مظفر در گفتگو با مهر در مورد اعلام سازمان هواشناسی کشور در مورد احتمال بارش باران در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی گفت: چادرهای امدادی ضد باران است و کاورهای نایلونی هم برای این مواقع دیده شده ولی برای جلوگیری از آب گرفتگی یا بروز مشکلات دیگر در هنگام بارش باران باید مسئولان زود تر وارد عمل شوند.

وی افزود: بر اساس قانون وزارت مسکن و شهرسازی باید کانکسهای مورد نیاز بعد از اسکان اضطراری را تامین کند ولی متاسفانه هنوز کانکسی وارد منطقه نشده و در زمان باران بسیار مشکل خواهیم داشت.

رئیس سازمان امداد و نجات اظهار داشت: وقتی دیدیم کسی برای تامین سرویسهای بهداشتی کاری نکرد به هر زحمتی بود توانستیم 1300 سرویس بهداشتی را تامین کرده و به منطقه ارسال کنیم. الان هم بسته های بهداشتی ویژه خانواده و پوشاک و البسه کودک به مقدار کافی توزیع شده است. همچنین کلمنهای آب و یخ هم به مقدار لازم تامین شده است.


منبع: خبرگزاری مهر
نظرات بینندگان