arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۶۴۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۵ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۱

وزیر بهداشت: خدا رحم کرد بیمارستان ورزقان تجهیز نبود!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر بهداشت گفت: بیمارستان شهر ورزقان آماده شده و قرار بود تجهیز و راه اندازی شود اما خوشبختانه این کار انجام نشد زیرا ساختمان آن در زلزله ترک برداشت و اگر راه اندازی شده بود، خطرناک بود.

مرضیه وحید دستجردی در پاسخ به این پرسش که چرا شهر ورزقان بیمارستان ندارد، توضیح داد: بیمارستان شهر ورزقان در حال ساخت بود و آماده شده بود، قرار بود قبل از زلزله به وزارت بهداشت تحویل شود که متأسفانه در زلزله صدمه خورد.

وی گفت: قرار بود پیمانکار، این بیمارستان را تکمیل و به وزارت بهداشت تحویل دهد تا آن را تجهیز و راه اندازی کنیم اما خوشبختانه خدا رحم کرد و این کار قبل از زلزله انجام نشد چرا که اگر تجهیز و راه اندازی شده بود با توجه به شکافهایی که برداشته است، خطرناک بود.

وزیر بهداشت اضافه کرد: حالا پیمانکار باید بیمارستان را ترمیم، تکمیل و اصلاح کند و ظرف 3 تا 4 ماه آینده به وزارت بهداشت تحویل دهد تا آن را تجهیز و افتتاح کنیم.

وحید دستجردی در پاسخ به این پرسش که چند شهر در کشور داریم که مانند ورزقان هنوز بیمارستان ندارند، گفت: تعدادشان خیلی کم است و تقریباً در اکثریت شهرهای کشور بر اساس نظام سطح بندی بیمارستان وجود دارد یا بیمارستانشان در حال ساخت یا در مرحله طراحی است اما بیشترین مشکل ما در شهر تهران است که از نظر مقاومت بیمارستانها در برابر زلزله مشکل داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا آمار 30 شهر بدون بیمارستان در کشور درست است گفت: نه این آمار را نمی توانم تأیید کنیم باید بررسی کنیم تا آمار دقیق به دست آید اما در مجموع آمار شهرهایی که بیمارستان ندارند در کنار 400 تا 500 شهری که بیمارستان دارند، ناچیز است.
 
منبع: خبرگزاری فارس
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ابوالفضل
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۸
2
9
شما را به خدا این مصاحبه ها را منتشر نکنید ، امکان نداره که خانم دکتر تعداد بیمارستانها رو ندونه به قطع می دونند و به دلیل خستگی کار زیاد فراموش کردند، اینکه گفتند خدا رو شکر که بیمارستان تجهیز نشد، اصلا نخواستند مسئولیت خودشون رو در عدم نظارت در ساخت و ساز نادیده بگیرند، واقعا انسان خجالت می کشه این مصاحبه ها رو می خونه. لطف کنید به حرمت مخاطبان هم که شده اینها رو انتشار ندید.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۸
1
18
اگر خدا رحم می کرد امثال شما وزیر نمی شدید .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۸
0
21
پس این چه بیمارستان نوسازیه که با 6 ریشتر خراب شده
نظرات بینندگان