arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۶۷۶
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۸ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۱

بارش باران در استان های شمالی کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده، با نفوذ جریانات شمالی در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و برخی مناطق شمال غرب رشد ابر، بارش پراکنده باران و کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، عبدالرضا امیدوار شهری با بیان این مطلب افزود: از بعدازظهر شنبه تا ظهر یکشنبه بارش باران گاهی با رعدوبرق در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، جنوب کرمان، شمال هرمزگان و شرق فارس رخ خواهد داد.

به گفته وی، پیش بینی می شود که طی این مدت دربرخی نقاط استان گیلان بارش از شدت بیشتری برخوردار باشد که می تواند آب گرفتگی معابر عمومی را در پی داشته باشد.

امیدوار اظهار داشت: همچنین طی این مدت دریای خزر نیز مواج پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه باد و گرد وخاک در استانهای ایلام، خوزستان، جنوب کرمانشاه و سپس بوشهر سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا دراین مناطق شود.

وی افزود: همچنین در روز شنبه در جنوب استان کرمان و بخشهایی از استان هرمزگان درساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

امیدوار یادآور شد: در روزهای یکشنبه و دوشنبه درغرب و جنوب غرب کشور وقوع پدیده باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست. همچنین در روزهای شنبه و یکشنبه دریای خزر مواج پیش بینی می شود.
نظرات بینندگان