کد خبر: ۷۳۷۲۴۰
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۲۰ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۲

زلنسکی روسای سربازگیری در تمامی مناطق اوکراین را اخراج کرد

همزمان با انتشار ویدئو‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر سربازگیری اجباری ارتش اوکراین از افراد عادی برای حضور در جبهه‌های جنگ با روسیه، زلنسکی امروز (جمعه) در کانال رسمی خود در تلگرام ویدیو و بیانیه‌ای در رابطه با برکناری عمده مقامات نظامی محلی منتشر کرد. وی در بیانیه خود گفت: ما در حال برکنار کردن تمامی کمیسار‌های نظامی در منطقه هستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین مقامات مسئول برای سربازی اجباری در هر یک از مناطق کشور را اخراج کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، همزمان با انتشار ویدئوهای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر سربازگیری اجباری ارتش اوکراین از افراد عادی برای حضور در جبهه‌های جنگ با روسیه، زلنسکی امروز (جمعه) در کانال رسمی خود در تلگرام ویدیو و بیانیه‌ای در رابطه با برکناری عمده مقامات نظامی محلی منتشر کرد.

وی در بیانیه خود گفت: ما در حال برکنار کردن تمامی کمیسارهای نظامی در منطقه هستیم.

زلسنکی ادامه داد: این سیستم باید توسط کسانی اداره شود که دقیقا می‌دانند جنگ چیست و چرا رشوه‌دهی در زمان جنگ می‌تواند خیانتی بزرگ محسوب شود.

رئیس‌جمهوری اوکراین در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که آژانس‌های اجرای قانون طی بازرسی از مراکز جذب نیرو «مواردی فساد» را افشا کردند.

در این بیانیه آمده است که بازرسان در بخش بسیج کل اوکراین شاهد موارد زیادی از اعمال شنیع بوده‌اند.

زلنسکی عنوان کرد: این تهدیدی علیه امنیت ملی ما بود و اعتماد به موسسات دولتی را تضعیف می‌کرد.

او در انتها گفت که شورای امنیت اوکراین توصیه کرده که سران ارتش جاگزین‌هایی را پیدا کنند که سابقه حضور در میدان جنگ را داشته باشند و از کهنه‌کاران سرویس اطلاعاتی اوکراین محسوب شوند.

نظرات بینندگان