arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۷۳۳
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۸ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۱

خط قرمز پلیس در سفرهای تابستانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرمانده پلیس راه کشور گفت : سبقت از خط ممتد جاده، خط قرمز پلیس در دور دوم سفرهای تابستان است.

سرهنگ محمدرضا مهماندار با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای تابستانی اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد سبقت از خط ممتد میان جاده یکی از عوامل مهم در وقوع تصادفات است به همین خاطر به ماموران پلیس راه اعلام کردیم به شدت با این تخلف برخورد کنند.

وی افزود: رانندگان متخلف علاوه بر توقیف 72 ساعته خودرو، 5 نمره منفی گرفته و 100 هزار تومان هم جریمه می شوند. ماموران به شدت با این تخلف برخورد می کنند و به همین خاطر از رانندگان می خواهیم هنگام سفر قوانین را رعایت کنند.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به وجود ترافیک نیمه سنگین در جاده های شمالی کشور خاط نشان کرد، از امروز شاهد بازگشت برخی از مسافران از شمال کشور به تهران هستیم به طوری که در مسیر برگشت نیز ترافیک نیمه سنگین شده است.

وی با اشاره به حوادث رانندگی روز گذشته افزود: دیروز 26 فقره تصادف فوتی رخ داد که در جریان آنها 34 نفر جان خود را از دست دادند. همچنین 216 نفر بر اثر 134 تصادف جرجی مصدوم شدند.

سرهنگ مهماندار در پایان به رانندگان توصیه کرد از عجله و شتاب خودداری کرده و هنگام خواب آلودگی از رانندگی خودداری کنند. همچنین با توجه به ترافیک نیمه سنگین و سنگین در مسیرهای پر تردد با صبر و حوصله بیشتری رانندگی کنند. شماره تلفن88255555 مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راه کشور به صورت شبانه روزی آماده اعلام آخرین وضعیت ترافیک محورهای کشور و محدودیت‌های تردد به هموطنان است.

منبع: خبرگزاری مهر
نظرات بینندگان