کد خبر: ۷۳۷۳۳۴
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۱ - ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

پاک‌فطرت، عضو کمیسیون آموزش مجلس: نمرات امتحانات نهایی امسال به واقعیت نزدیک‌تر بود

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ضمن تشریح روند تصحیح اوراق امتحانات نهایی امسال، گفت: نمرات امتحانات نهایی امسال به واقعیت نزدیک‌تر بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خانه ملت: عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ضمن تشریح روند تصحیح اوراق امتحانات نهایی امسال، گفت: نمرات امتحانات نهایی امسال به واقعیت نزدیک‌تر بود.

علیرضا پاک فطرت با اشاره به مکانیزم در نظر گرفته شده برای تصحیح اوراق امتحانات نهایی دانش آموزان، تصریح کرد: برگه‌های امتحانات نهایی امسال توسط سه مصحح در استان‌های غیر از محل برگزاری آزمون و آن هم بدون مشخص بودن نام دانش آموز تصحیح شده لذا درصد تقلب و تخلف در این امتحانات در تصحیح اوراق به حدود صفر رسیده است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی درباره علت کاهش 2 نمره‌ای میانگین نمرات دانش آموزان در امتحانات نهایی امسال، گفت: در خصوص این موضوع در کمیسیون آموزش بحث شد و آموزش و پرورش عنوان کرد که تمامی سئوالات از درون کتاب و به صورت مفهومی بوده ولی روش تعیین شده برای تصحیح اوراق نیز بی تأثیر نبوده لذا به نظر می‌‎رسد نمرات امتحانات نهایی امسال بیش از سال‌های گذشته به واقعیت نزدیک‍‌تر بود.

وی ادامه داد: البته نباید برای کنکور معدل فردی که امسال در امتحانات نهایی شرکت کرده با فردی که چندین سال قبل امتحان داده تأثیر یکسانی داشته باشد و این موضوع باید در سازمان سنجش مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس  اضافه کرد: افزون بر این برای مناطق محروم باید در سهمیه بندی پذیرش دانشگاه‌‎ها نیز مورد توجه قرار گیرند تا حقی از مناطق محروم تضییع نشود، بومی گزینی نیز یکی دیگر از مسائلی است که در پذیرش دانشگاه‌‎ها مورد توجه ما قرار دارد و اگر در این زمینه نیاز به قوانین تکمیلی باشد، حتما کمیسیون آموزش نسبت به آن ورود خواهد داشت.

نظرات بینندگان