کد خبر: ۷۳۷۳۵۳
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۲ - ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

بازداشت خواهران کلاهبردار در اینستاگرام

رئیس پلیس فتای پایتخت از شناسایی و دستگیری دو خواهر خبر داد که تحت عنوان فروش اسباب بازی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان در اینستاگرام کرده بودند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایسنا:رئیس پلیس فتای پایتخت از شناسایی و دستگیری دو خواهر خبر داد که تحت عنوان فروش اسباب بازی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان در اینستاگرام کرده بودند.
 
 سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر اظهارکرد: چندی پیش فردی با مراجعه به پلیس فتا پایتخت مدعی شد افرادی ناشناس از طریق یک صفحه اینستاگرامی فروش اسباب بازی از وی کلاهبرداری کرده اند.
 
وی ادامه داد: شاکی به ماموران گفت که در فضای مجازی مشغول جستجو بوده که در یک صفحه اینستاگرامی تبلیغی از اسباب بازی‌های باکیفیت و جدید با قیمت های مناسب مشاهده کردم و بدون بررسی هویت گردانندگان صفحه مذکور یک اسباب بازی خریداری کرده اما بلافاصله پس از واریز وجه او را بلاک کردند و دیگر پاسخی از آنها دریافت نکرده است.
 
وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند و پس از انجام اقدامات تخصصی و بکارگیری فنون تجربی و علمی ، گردانندگان صفحه مذکور را شناسایی کرده و پس از انجام تشریفات قضایی مجرمین که دو زن جوان بودند را در یکی از مناطق شرقی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.
 
معظمی گودرزی با اشاره به افزایش تعداد شکات به بیش از ۳۰ نفر در روند رسیدگی پرونده و ارزش مالی حدود هشت میلیارد ریال،  افزود: متهمان که دو خواهر بودند پس از حضور در پلیس فتا اظهار داشتند با راه اندازی یک صفحه اینستاگرامی و تبلیغات این صفحه به بهانه فروش اسباب بازی با قیمت مناسب، مراجعه کنندگان را ترغیب به پرداخت بیعانه قبل از ارسال می کردند و پس از واریز وجه دیگر پاسخگوی تلفن نبودند.
 
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: فریب ظاهر زیبا و پر رنگ و لعاب صفحات اینستاگرامی را نخورید و خرید های خود را فقط از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز و یا سایت و بسترهای رسمی آنها در فضای مجازی انجام دهید.

 

نظرات بینندگان