arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۷۳۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۷ - ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

مجید جلالی: می‌گفتند کاری کنیم ورزشگاه آزادی متروکه شود

مجید جلالی درباره تصویر ورزشگاه آزادی در روز بازی پرسپولیس و صنعت نفت گفت: این‌ها همه ناامیدی می‌آورد. جوان‌های جامعه ناامید می‌شوند. هفته دو و سوم مرداد و هفته اول لیگ برتر چنین تصویری از نماد ورزش و فوتبال ما خوب نیست. حس سرخوردگی می‌آورد. من نمی‌دانم چطوری آقایان نتواسته اند این مشکلات را حل کنند. یادم هست خیلی سال پیش، در جلسه‌ای بودیم بحث این بود که این استادیوم سال‌ها قبل ساخته شده و ما توان حفظش را نداریم. می‌گفتند بودجه حفظ آن را نداریم. آن زمان گفتند سال ۵۳ انقدر میلیون خرج شده و الان صد‌ها برابر هزینه نگهداری اش می‌شود. می‌گفتند به حال خودش رها کنید این ورزشگاه را. در واقع مسیر این بود که ورزشگاه بی مصرف و متروکه باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اطلاعات آنلاین: تصاویر تلخی که از ورزشگاه آزادی در روز افتتاح لیگ برتر بیست و سوم منتشر شد، بازتاب‌های زیادی داشت و در واقع آغاز لیگ را تحت تاثیر خود قرار داد. درباره این موضوع و همچنین سر و شکل تیم‌ها در هفته نخست لیگ برتر با «مجید جلالی» گفتگویی را انجام دادیم.

 مجید جلالیگفت: اگر بخواهیم درباره هفته اول لیگ، تعداد گل‌های زده شده را ملاک قرار دهیم و صحبت کنیم خب از این حیث شروع خوبی بود، اما اگر برویم روی پارامتر‌های دیگر آن چیزی که من دیدم برای شروع کیفیت خوبی بود. من بازی استقلال را دیدم که خیلی سنجیده و خوب عمل کرد. واقعا فکر می‌کنم جواد می‌تواند یک گل محمدی برای استقلال شود. اگر به او اعتماد کنند و فضای کارش را خراب نکنند استقلال به ثبات می‌رسد. وی افزود: از طرفی سپاهان به نظرم خوب نشان داد. تیم خیلی تاکتیکی‌ای بود. آن‌ها می‌دانند در لحظات مختلف بازی چه کار کند.

وی درباره پرسپولیس هم گفت: بازی را به طور کامل ندیدم و نمی‌توانم خیلی قضاوت کنم، زیرا تنها چند صحنه از بازی آن‌ها را دیدم.

جلالی افزود: استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتور و گل گهر نفرات بهتری دارند. هوادار از نظر مهره خوب است. فولاد و مس رفسنجان هم خوب هستند. برخی تیم‌ها مثل ملوان و صنعت نفت و شمس آذر نفرات جدیدتری دارند. حتی به نظرم ذوب آهن خوب یارگیری کرده است.

وی درباره تصویر ورزشگاه آزادی در روز بازی پرسپولیس و صنعت نفت گفت: این‌ها همه ناامیدی می‌آورد. جوان‌های جامعه ناامید می‌شوند. هفته دو و سوم مرداد و هفته اول لیگ برتر چنین تصویری از نماد ورزش و فوتبال ما خوب نیست. حس سرخوردگی می‌آورد. من نمی‌دانم چطوری آقایان نتواسته اند این مشکلات را حل کنند. یادم هست خیلی سال پیش، در جلسه‌ای بودیم بحث این بود که این استادیوم سال‌ها قبل ساخته شده و ما توان حفظش را نداریم. می‌گفتند بودجه حفظ آن را نداریم. آن زمان گفتند سال ۵۳ انقدر میلیون خرج شده و الان صد‌ها برابر هزینه نگهداری اش می‌شود. می‌گفتند به حال خودش رها کنید این ورزشگاه را. در واقع مسیر این بود که ورزشگاه بی مصرف و متروکه باشد. این جلسه ۳۳ سال قبل بود. اگر اشتباه نکنم اواخر دهه ۶۰ بود.

سرمربی مطرح فوتبال کشور در ادامه گفت: شما حساب کنید بچه‌ای که در روستا‌های کشور است با دیدن این صحنه با همه وجودش از آینده ناامید می‌شود. نمی‌دانم پشت پرده چیست. تعجب می‌کنم که چرا از آخرین بازی فصل پیش تا الان برای درست کردن سکو‌ها اقدامی نکردند!

وی درباره نبودن تماشاگران نیز گفت: این هم موضوعاتی را به دنبال دارد. چرا از حضور مردم ترس داریم؟ این‌ها نقص‌های بزرگ است. خیلی از بخش‌های خصوصی که دست خود مردم است تخصصی پیش می‌روند. بخش‌هایی که دست دولت است پارامتر‌های تخصصی را دنبال نمی‌کند و همه مشکلات از همینجا شروع می‌شود.

پیشکسوت فوتبال پیرامون حضور بانوان در یک بازی لیگ برتر گفت: در سیرجان بانوان رفتند و حس و حال استادیوم خیلی بهتر بوده است. الان خیلی‌ها می‌گویند استادیوم آزادی را این شکلی کردند تا بانوان را راه ندهند و وقتی هم فیفا سوال کرد بگویند ببینید، سکوهایمان آماده نیست.

جلالی در پایان درباره برخورد‌های شبانه با خاطیان لیگ برتر گفت: این‌ها بد نیست برای شروع. در گذشته این سروصدا‌ها فشار‌های زیادی وارد کرد، ولی مطمئن باشید این راهکار نیست و فقط یک مسکن است. ما باید سراغ راه‌های باثبات و اعتمادسازی را برویم. این تنبیه کردن‌ها راه‌های تربیتی نیست. کار اساسی این است که بین اعضای باشگاه‌های فضای اعتماد ایجاد کنید. الان اعتماد نیست. الان جلوی این‌ها را می‌گیرید از یک جای دیگر بیرون می‌زند.

نظرات بینندگان