arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۷۴۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۹ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۱

بلاتکلیفی 30 ساعته مسافران لنگه ـ دبی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در حالی که حدود 100 مسافر بندرلنگه به دبی کماکان و پس از گذشت 30 ساعت از زمان سوار شدن در شناور مسافربری والفجر در این شناور با وضعیتی نامناسب بلاتکیف مانده‌اند، مسئولان زمان دقیق حرکت این شناور را مشخص نمی‌کنند.

  طی تماس‌های صبح امروز چند تن از مسافران از داخل شناور مذکور با خبرنگار فارس متوجه شدیم که حدود 100 نفر مسافر که نیمی ‌از آنها را زنان و حدود 20 نفر نیز کودکان و سالمندان شامل می‌شوند، دیروز شنبه مورخ 28 ماه جاری ساعت هشت به این شناور با هدف عزیمت به دبی منتقل شده‌اند.

* برخورد ماموران شناور با مسافران

یکی از مسافران که خود را "اندیشگر" معرفی کرد، در شرح ماجرا طی گفت‌وگویی تلفنی به خبرنگار فارس این چنین گفت: دیروز ساعت هشت صبح سوار شناور شدیم و قرار بود که ساعت 10 به سمت دبی حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه پس از گذشت ساعاتی کشتی حرکت نکرد، افزود: کسی در این شناور به طور شفاف پاسخگو نبود که چرا این شناور حرکت نمی‌کند.

این مسافر اضافه کرد: مامورانی که لباس فرم داشتند در بعد از ظهر با تعدادی از مسافران رفتار خیلی بد و نامناسبی داشتند.

اندیشگر با بیان اینکه زمانی که مهر خروج در پاسپورت مسافران خورده می‌شود آنها طبق قوانین نمی‌توانند به ترمینال بندر برگردند، ادامه داد: با وجود شرایط نامناسب در ساعت 17 با تعدادی از مسافران قصد بیرون رفتن از کشتی کردیم و زمانی که برای چندمین بار دلیل عدم حرکت را پرسیدم جواب‌های ناشفاف و متناقض شنیدیم.

وی گفت: مسئولان کشتی اول گفتند که به دلیل پایین بودن آب کشتی حرکت نمی‌کند و سپس گفتند که کشتی مشکل فنی دارد.

این مسافر افزود: همچنین در ساعت 19 که مردم خواستند به وضعیت موجود اعتراض کنند با برخوردهای شدیدی از طرف ماموران لباس آبی مواجه شدند.

* از داخل کشتی با هر مسئولی که فکرش بکنید تماس گرفته شده است

وی اضافه کرد: در همین راستا تاکنون با فرماندار بندرلنگه، دفتر استاندار هرمزگان، نمایندگان مردم بندرعباس و مردم غرب هرمزگان در مجلس، دفتر ریاست جمهوری، معاون بازرگانی شرکت والفجر در تهران و تعدادی دیگر از مسئولان در این زمینه به طور تلفنی صحبت کرده‌ایم و خواستار رفع مشکل و پاسخگویی شفاف به مسافران شده‌ایم.

* 20 کودک در کشتی داریم

اندیشگر با بیان اینکه حتی شب گذشته سیستم‌های خنک کننده شناور برای ساعاتی خاموش شده است، افزود: در این شناور با توجه به اینکه حدود 20 نفر از سرنشینان کودک و سالمند و بعضا بیمار هستند، شرایط مساعد و مناسب نیست و مسئولان مربوطه هر چه سریعتر باید 100 مسافر کشتی را از این شرایط خارج کنند.

* این اتفاق سابقه‌دار است

همچنین یکی از خانم‌های حاضر در شناور نیز در گفت‌وگوی تلفنی با فارس با بیان اینکه در این مسیر چندین بار از شناورهای والفجر استفاده کرده است، گفت: وقوع این اتفاق سابقه‌دار است چرا که یک بار دیگر نیز این اتفاق رخ داده است و مسافران برای مدت طولانی بلاتکلیف مانده‌اند.

* 18 ساعت پس از سوار شدن مسافران کار تعمیرات آغاز شده است

سید مهدی کاظمی سرپرست کشتیرانی والفجر 8 بندرلنگه نیز که این شناور در مسیر دبی به بندرلنگه تحت مالکیت آن قرار دارد، در این راستا به فارس گفت: دلیل تاخیر در عدم حرکت مشکل فنی به وجود آمده است که تلاش برای رفع آن کماکان ادامه دارد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه "با گذشت حدود 28 ساعت از سوار شدن مسافران چرا نباید مشکل حل شده باشد" نیز پاسخ شفافی نداد و افزود: از دیروز تا بامداد امروز در حال بررسی مشکل بودیم و همکاران از ساعت چهار صبح امروز تاکنون در حال کار کردن بر روی رفع اشکال فنی هستند.

کاظمی در عین حال اضافه کرد: برای ذکر دقیق مشکل باید بررسی‌های کارشناسی صورت گیرد.

وی همچنین در مورد زمان دقیق رفع مشکل نیز پاسخی شفاف نداد و تنها اظهار امیدواری کرد که "این مشکل هر چه سریعتر رفع شود."

* والفجر در اینگونه موارد شفاف نیست

غلامحسین زارعی فرماندار شهرستان بندرلنگه نیز طی گفت‌وگویی تلفنی با خبرنگار فارس در بندرعباس با بیان اینکه بلافاصله پس از اطلاع از وضعیت مسافران در کشتی، برای رفع مشکل پیگیری‌ها و فشارهای لازم را به مسئولان والفجر آورده‌ایم، تائید کرد که "عوامل کشتیرانی والفجر با مسافران بندرلنگه به دبی بد رفتار کرده‌اند و حقوق مسافران را در این شرایط رعایت نکرده‌اند".

وی از اعزام نماینده بنادر و دریانوردی با هدف بررسی موضوع خبر داد و گفت: به گفته مسئولان والفجر از آنجایی که به دلیل برخی از مسائل تامین قطعه مورد نیاز در مدت زمان کوتاه ممکن نبوده، تلاش برای قطعه مشکل دار آغاز شده است.

زارعی با بیان اینکه والفجر بعضا در این گونه موارد شفاف عمل نمی‌کند تاکید کرد: این شرکت بعضا رفتارهای خوبی را در پاسخگویی ندارد و حتی مسئولان این شرکت را تهدید کرده‌ایم که در صورت ادامه این روند این شرکت را از فعالیت در خطوط دریایی بندرلنگه منع کنیم.

* می‌توانیم مهر خروج را باطل کنیم/امیدواری برای رفع مشکل تا پایان ساعات امروز

وی در پاسخ به سئوالی دیگر با بیان اینکه باطل کردن مهر خروج با همکاری نیروی انتظامی ممکن و امری ساده است، افزود: از مسئولان والفجر خواسته‌ایم که برای مسافران هتل بگیرد و به مسائل رفاهی آنها توجه داشته باشد.

زارعی گفت: هر چند که در همان ساعات اولیه پیگیری‌هایی برای انتقال مسافران به خشکی صورت گرفته است، اما تا تمامی مسافران بر این امر رضایت ندهند،نمی‌توان آنها را مجدد به ترمینال و شهر منتقل کرد.

وی تاکید کرد: از مسئولان والفجر نیز خواسته‌ایم که این راستا بر اساس خواسته مسافران اقدام کنند.

زارعی در پایان اظهار امیدواری کرد دسته کم تا ساعات پایانی امروز مشکل شناور مذکور حل شود و در عین حال گفت: در صورتی که مشکل حل نشد باید تدبیری دیگر اندیشیده شود.

حال باید دید مسافرانی که باید دیروز حوالی ظهر در مقصد می‌بودند با گذشت ساعاتی که معلوم نیست شماره آن به چه رقمی می‌رسد، سرانجام با این دسته گل والفجر می‌توانند در این روز مهم که بزرگترین عید مسلمانان به شمار می‌رود سرانجام به دیدار خانواده‌های خود در آن سوی آبهای خلیج فارس بروند.


منبع: خبرگزاری فارس

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عبدالله
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۹
0
4
حالا كجاش رو ديدي اين كه يكي از هزاران مشكل اين شركته و گمرك لنگه است
1. ترمينال كوچك
2 . معطلي در سوار شدن و پياده شدن از كشتي
3. رفتار نامناسب افراد و پرسنل موجود در ترمينال
4 . باج خواهي بعضي افراد
......
به خاطر اين مشكلات حدود 2 سال است با هواپيما (بليط هواپيما دو برابر كشتي مي باشد) سفر مي كنم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۹
5
1
بیچاره ها به مراسم انعام شیخ دبی نرسیدند !!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۹
1
1
چند سال قبل به قصد لاوان سوار یک کشتی ایرانی شدیم با کمال تعجب دیدیم خدمه فیلیپینی هستند وقتی جویا شدیم به ما گفتند :ایرانیها با اینکه حقوق مرتب و منظمی از شرکت نفت دزیافت میکنند ولی تن به کار نمیدن و شرکت نفت ناچار شده اپراتوری کشتی را به ملاحال و جاشوان خارجی بسپارد.هر ملوان قریب 3000 دلار ماهانه برای کار در کشتی دریافت میکرد.مگر کشتیرانی اینقدر تخصص میخواد؟
نظرات بینندگان