arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۷۴۸۶
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۰۹ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

سرعت توفان در زابل به ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسید

محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید تا بیشینه ۹۴ کیلومتر بر ساعت بامداد امروز یکشنبه زابل را درنوردید و گرد و غبار حاصل از آن شعاع دید افقی را در ایستگاه هواشناسی این شهر به سه هزار متر کاهش داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید تا بیشینه ۹۴ کیلومتر بر ساعت بامداد امروز یکشنبه زابل را درنوردید و گرد و غبار حاصل از آن شعاع دید افقی را در ایستگاه هواشناسی این شهر به سه هزار متر کاهش داد.

محسن حیدری افزود: همچنین در شهرستان زهک بیشینه سرعت باد به ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی این شهر تا ۲ هزار متر کاهش داد.

وی بیان کرد: در شمال سیستان و بلوچستان تا چهارشنبه وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود در این مدت در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوبی استان افزایش غبار و وزش باد نسبتاً شدید رخ خواهد داد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در ترددهای جاده‌ای احتیاط و از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان در زمان غبار آلود شدن هوا خودداری شود.

همچنین بنا بر تصمیم مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان با توجه به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع توفان گرد و خاک و افزایش ریزگردها امروز یک شنبه مورخ ۲۲ مرداد ماه کلیه ادارات و بانک ها در پنج شهرستان منطقه سیستان به جزء دستگاه های امدادی، درمانی و خدمات رسان تعطیل اعلام شد.

نظرات بینندگان