کد خبر: ۷۳۷۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۳ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

طوفان ۷۳۳نفر را در سیستان راهی بیمارستان کرد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان ۷۳۳نفر به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: : مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان ۷۳۳نفر به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند.

مجید محبی در این‌باره اظهار کرد: در پی موج جدید وزش باد در منطقه سیستان از ۱۹ مرداد تاکنون در پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۷۳۳ نفر از مردم این منطقه‏ راهی بیمارستان و مراکز درمانی شدند که از این تعداد ۵۸نفر اکنون بستری هستند.

وی افزود: مشکل تنفسی، قلبی و چشمی از عمده مشکلات مردم در این مدت بوده است.

همچنین به گفته مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان؛ وزش باد شدید تا بیشینه ۹۴ کیلومتر در ساعت بامداد امروز زابل را درنوردید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی را در ایستگاه هواشناسی به ۳ هزار متر کاهش داد. همچنین در شهرستان زهک بیشینه سرعت باد به ۸۳ کیلومتر در ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی تا ۲هزار متر کاهش داد.

محسن حیدری بیان کرد: در شمال استان تا چهارشنبه وزش باد شدید و گردوخاک، دربعضی ساعات طوفان گردوخاک پیش بینی می شود طی این مدت در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوبی استان افزایش غبار و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و گردوخاک رخ خواهد داد.

نظرات بینندگان