کد خبر: ۷۳۷۷۸۰
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۰۰ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۲
خاطرات هاشمی، یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۷۹:

صحبت های درگوشی مهمی که روحانی در مورد خاتمی گفت

خاطرات هاشمی، یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۷۹: به دفتر رفتم. عصر آقای [محمدصادق] صالح [الحسینی] لبنانی، مشاور وزیر ارشاد آمد. پیشنهاد مصاحبه‌ای درباره  تاریخ انقلاب داشت که پذیرفتم. قصد تولید کتابی از این راه دارد. برای جلوگیری از محکوم شدن آقای [عطاءالله] مهاجرانی، [وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی] استمدادکرد؛ اخیراً درباره مصارف [سود] وجوه حج و عمره، به دادگاه احضار شده است. از وضع کشور اظهار نگرانی کرد. 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرویس تاریخ «انتخاب»: برای بازدید از برنامه‌های فرزندان شهید، به اُردوگاه طوبای بنیادشهیدکرج رفتیم. هفت کلاس یک هفته‌ای در مورد خدمات روزنامه‌نگاری، عکاسی، شعر، قصه و خوشنویسی دایر بود. با دانش‌آموزان هر کلاس مذاکره و احوال‌پرسی کردم و سئوالاتی از وضع درس و کار و حال‌شان پرسیدم. سپس در جمع آنها، پس از گزارش آقای [محمدحسن] رحیمیان، [رییس بنیاد شهید]، در عظمت مقام شهید و حقوق خانواده‌های شهدا و موقعیت ممتاز تحصیلی فرزندان سخنرانی کردم.  

به دفتر رفتم. عصر آقای [محمدصادق] صالح [الحسینی] لبنانی، مشاور وزیر ارشاد آمد. پیشنهاد مصاحبه‌ای درباره  تاریخ انقلاب داشت که پذیرفتم. قصد تولید کتابی از این راه دارد. برای جلوگیری از محکوم شدن آقای [عطاءالله] مهاجرانی، [وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی] استمدادکرد؛ اخیراً درباره مصارف [سود] وجوه حج و عمره، به دادگاه احضار شده است. از وضع کشور اظهار نگرانی کرد. 

دکتر [حسن] روحانی، [دبیر شورای عالی امنیت ملی و رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام] آمد. درباره مرکز تحقیقات و استعفای احتمالی آقای [غلامرضا]  فروزش، [معاون مرکز تحقیقات استراتژیک] و جانشینی او صحبت شد. گفت، آقای خاتمی، [رییس‌جمهور]، به ایشان گفته است که قصد نامزدشدن ندارد و اعلام نامزدی برای قطع بحث‌ها  و نیز به میدان آمدن زودهنگام نامزد راست‌ها بوده است. گفت، از آقای [کمال] خرازی، [وزیر امورخارجه] شنیده که رهبری به آقای خاتمی‌گفته‌اند، اگر بناست جداً نامزد شود، رهبری شرایطی دارند. شورای عالی امنیت ملی، از او خواسته که برای حل مشکلات فیمابین، به عراق سفر کند، ولی نپذیرفته. آقای خرازی هم نپذیرفته است. درباره عوارض رودرویی تُندروهای چپ با رهبری بر سر مسأله اصلاحات و نیز حذف طرح [اصلاح قانون] مطبوعات و خطرهای ناشی از آن صحبت کردیم.

دفتر تحکیم وحدت، تاکنون چند بیانیه در مخالفت داده و به آقای [مهدی] کروبی، [رییس مجلس]  هم اهانت‌کرده و شبنامه‌ها هم درگوشه وکنار پخش می‌شود. شب در مجمع [تشخیص مصلحت نظام] ماندم.

نظرات بینندگان