کد خبر: ۷۳۷۹۷۵
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۰۹ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

حقیقت‌پور، نماینده سابق مجلس: اگر جریان خالص‌ساز سرجای خود بنشیند، مشکلات حل می‌شود

منصور حقیقت‌پور فعال سیاسی اصولگرا گفت: آقای رئیسی باید اطراف خود را پالایش کرده و افراد خالص‌سازی که در دولت و اطراف آقای رئیسی لانه کرده‌اند را به نحوی متنبه کرده و سرجای خودشان بنشاند، اما این اراده مقابله را در آقای رئیسی نمی‌بینم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: آقای رئیسی باید اطراف خود را پالایش کرده و افراد خالص‌سازی که در دولت و اطراف آقای رئیسی لانه کرده‌اند را به نحوی متنبه کرده و سرجای خودشان بنشاند، اما این اراده مقابله را در آقای رئیسی نمی‌بینم.

منصور حقیقت‌پور فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که این روزها اختلاف بین دولت و مجلس تشدید شده است تحلیل شما درباره بروز این اختلافات و دلایل آن چیست، گفت: من آقایان قالیباف و رئیسی را به عنوان رئیس دو قوه می‌شناسم؛ اولا این دو با هم اختلافی نداشتند و ندارند. جریانی در کنار آقای رئیسی قرار گرفتند که می‌خواهند در راستای سیاست‌های خالص‌سازی به دنبال تصفیه عناصری بروند که سوار اتوبوس این جریان نشدند. جریان خالص‌ساز به اختلافات بین دولت و مجلس دامن می‌زند. اگر آن جریان خالص‌ساز سرجای خودش بنشیند و دست به این تفرق نزند، مشکلات حل خواهد شد. اما در هر صورت آقای رئیسی و آقای قالیباف با هم مشکلی ندارند و از قدیم با هم رفیق بودند. لذا شیطنتی که صورت می‌گیرد، توسط جریان تند خالص‌ساز است که باعث تشدید اختلاف در روابط بین دولت و مجلس شده است. 

وی افزود: بالاخره ۲۲۵ نفر از نمایندگان مجلس آقای رئیسی را برای را برای آمدن به عرصه انتخابات ریاست جمهوری دعوت کردند. پس یعنی از ابتدا با هم مشکلی نداشتند و هماهنگ هم بودند. الان آن جریان خالص‌ساز می‌خواهد با آقای قالیباف برخوردی کرده و حالی از مجلس بگیرد. بنابراین زیر چتر دولت جمع شدند و مقدمات و زمینه درگیری دو قوه را فراهم کنند.

حقیقت‌پور گفت: نتیجه اختلاف هرچه باشد دود آن به چشم مردم خواهد رفت و آن‌ها اذیت خواهند شد. مردم نیازمند امید و افق روشن در حل مشکلات‌ خود هستند و این موضوع در سایه همراهی و همفکری فراهم می‌شود. چطور می‌توان این اختلاف را حل کرد؟ آقای رئیسی باید اطراف خود را پالایش کرده و افراد خالص‌سازی که در دولت و اطراف آقای رئیسی لانه کرده‌اند را به نحوی متنبه کرده و سرجای خودشان بنشاند.

وی درباره طرح این ادعا که جریانی در میان اصولگرایان به حذف قالیباف است، گفت: قطعا به دنبال این راه خواهند بود که این اتفاق بیافتد. بعد از کاری که با آقای لاریجانی در انتخابات گذشته انجام دادند و به تعبیر رهبری در حق او جفا و ظلم کردند ولی جبران نکردند، مطئمن باشید با این دست فرمان و همین روند با دیگران هم همین کار را خواهند کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که آیا آقای رئیسی اراده مقابله با جریان خالص‌ساز را دارد تا بتواند آنان را کنار بگذارد، گفت: نمی‌دانم. اما این اراده مقابله را در آقای رئیسی نمی‌بینم. خدا کند آقای رئیسی این اراده را داشته باشد و با آنان برخورد کند تا مسائل داخلی و مسائل خارجی مانند برجام و FATF را حل کرده و به کسی اجازه اختلاف‌افکنی ندهد. 

این فعال سیاسی با اشاره ماجرای برکناری معاون سیاسی وزیر کشور به عنوان یکی از مصادیق اختلاف دولت و مجلس گفت: برکناری معاون سیاسی وزیر کشور نباید رخ می‌داد و کار نباید به اینجا کشیده می‌شد اما این موضوع در نهایت رخ داد. باید از این فرصت‌ها استفاده کرد و نباید گذاشت این اتفاقات تبدیل به گسل شده و جلوی کار را بگیرد. دولت به اندازه کافی آنقدر از خود ناکارآمدی و ضعف نشان داده است که اگر این اختلافات هم به آن اضافه شود، حل مشکلات مردم طولانی‌تر خواهد شد. 

نظرات بینندگان