کد خبر: ۷۳۸۰۴۱
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۴ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

روایت مقام قوه قضائیه از چند ایرانی ای که قرار است در توافق تبادل زندانی، آزاد شوند

کاظم غریب آبادی روز چهارشنبه در حاشیه همایش بین‌المللی حقوق بشری با عنوان «تاثیر تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر سلامت بیماران» درباره تبادل زندانیان اظهارداشت: برخی اتباع ایرانی به اتهام واهی دور زدن تحریم‌ها به ویژه در آمریکا زندانی‌ و برخی تحت تعقیب هستند. اتهام واهی به برخی اتباع ایرانی وارد می‌کنند که شما تحریم‌ها را دور می‌زنید. وظیفه جمهوری اسلامی ایران این است که برای اتباع خود و آنهایی که بی‌گناه به زندان افتادند، همه تلاش خود را انجام دهد و از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا آنها آزاد شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: کاظم غریب آبادی روز چهارشنبه در حاشیه همایش بین‌المللی حقوق بشری با عنوان «تاثیر تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر سلامت بیماران» درباره تبادل زندانیان اظهارداشت: برخی اتباع ایرانی به اتهام واهی دور زدن تحریم‌ها به ویژه در آمریکا زندانی‌ و برخی تحت تعقیب هستند. اتهام واهی به برخی اتباع ایرانی وارد می‌کنند که شما تحریم‌ها را دور می‌زنید. وظیفه جمهوری اسلامی ایران این است که برای اتباع خود و آنهایی که بی‌گناه به زندان افتادند، همه تلاش خود را انجام دهد و از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا آنها آزاد شوند.

وی تصریح کرد: هدف اصلی از تبادل زندانی بین ایران و آمریکا این است که برخی از اتباع خود را که در زندان هستند آزاد کنیم.

سخنگوی قوه قضائیه نیز ۲۴ مرداد در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره روند تبادل زندانیان بین آمریکا و ایران و اخبار منتشر شده درباره بازداشت یک ایرانی آمریکایی گفت: تفاهمی صورت گرفته است و در این تفاهم تعدادی از زندانیان آزاد می‌شوند. این زندانیان اتباع ما بودند که در خارج از کشور در زندان و گرفتار بودند. به عبارتی گروگانگیری صورت گرفته بود و این افراد بی‌گناه در زندان نگه داشته بودند.

مسعود ستایشی افزود: آزادی این افراد برای ما اهمیت ویژه دارد و این افراد باید آزاد می شدند. نکته دیگر اینکه در مقابل جان عزیزان اتباع ما چیزی نیست اما پول‌هایی از ما به گروگان گرفته شده بود که این پول هایی که از ما گروگان گرفته شده بود نیز آزاد شده است.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: این اقدام متفکرانه و مدیرانه و هوشمندانه صورت پذیرفت و پول‌ها نیز آزاد شد و جزئیات آزادی این پول‌ها توسط ریاست بانک مرکزی اعلام شده است.

ستایشی خاطرنشان کرد: قوه قضائیه جمهوری اسلامی با هماهنگی و همدلی دولت کریمه، دغدغه مردم و هم‌میهنان خارج از کشور را دارد که بیگناه در زندان به گروگان گرفته شدند.

سخنگوی قوه قضائیه ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد آزادی آنها باشیم.

برچسب ها: تحریم
نظرات بینندگان