کد خبر: ۷۳۸۱۰۱
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۲۱ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

آمریکا یک شهروند ایرانی و یک شرکت «ثبت شده در سنگاپور و امارات» را تحریم کرد

بر اساس اعلام اوفک، شخص تحریم شده فردی به نام بهنام شهریاری است که شامل تحریم‌های مرتبط با قوانین ضد تروریسم شده و نام او دوره ریاست جمهوری باراک اوباما نیز در فهرست تحریم‌های ایالات متحده آمریکا بود. دولت وقت آمریکا در سال ۱۳۹۰ او را به اتهام کمک نظامی به حزب الله لبنان که نمایندگی شرکت کشتیرانی "لاینر ترانسپورت کیش" و شرکتی بازرگانی به نام خود داشت، تحریم کرده بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا موسوم به اوفک سه شرکت را به اتهام ارتباط با شبکه فرار از تحریم های واشنگتن و حمایت از روابط نظامی روسیه و کره شمالی و نیز یک ایرانی را به بهانه قوانین ضد تروریسم تحریم کرد.
 
به گزارش ایرنا، بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا "این اقدام بخشی از ادامه راهبرد آمریکا برای شناسایی، افشا و مختل کردن نقش بازیگران در کشورهای ثالثی است که از جنگ بی رحمانه روسیه علیه اوکراین حمایت می کنند.
 
در این بیانیه آمده است: از آنجا که روسیه به استفاده از مهمات و تجهیزات در اوکراین ادامه می دهد و متحمل خسارات سنگین در تجهیزات در میدان نبرد شده است، این کشور به طور فزاینده ای مجبور شده برای ادامه جنگ بی دلیل خود در اوکراین به متحدان معدود خود از جمله کره شمالی روی آورد.
 
وزارت خزانه داری تاکنون صدها فرد و نهادی را که در دور زدن تحریم های بین المللی علیه روسیه دخیل هستند، تحریم کرده است.
 
برایان نلسون معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: «آمریکا به ریشه کن کردن شبکه های مالی غیرقانونی که به دنبال ارتباط دادن کره شمالی با ماشین جنگی روسیه هستند، ادامه می دهد. ما در کنار متحدان و شرکای خود به افشا و مختل کردن تجارت تسلیحاتی که پشتوانه جنگ بیرحمانه پوتین در اوکراین است، متعهد هستیم.»
 
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین یک شهروند ایرانی و یک شرکت‌ ثبت شده در سنگاپور و امارات را به بهانه تحریم های ثانویه مرتبط با تروریسم تحریم کرده است.
 
بر اساس اعلام اوفک، شخص تحریم شده فردی به نام بهنام شهریاری است که شامل تحریم های مرتبط با قوانین ضد تروریسم شده و نام او دوره ریاست جمهوری باراک اوباما نیز در فهرست تحریم های ایالات متحده آمریکا بود.
 
دولت وقت آمریکا در سال ۱۳۹۰ او را به اتهام کمک نظامی به حزب الله لبنان که نمایندگی شرکت کشتیرانی "لاینر ترانسپورت کیش" و شرکتی بازرگانی به نام خود داشت، تحریم کرده بود.
نظرات بینندگان