arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۸۲۵۹
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۰۹ - ۲۷ مرداد ۱۴۰۲
نیروی پدافند هوایی ارتش:

رادارهای ارتش جنگندۀ رادارگریز آمریکا در خلیج فارس را رصد کردند

امیر سرتیپ دوم رضا خواجه معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش  با اشاره به حضور هواپیما‌های F-۳۵ رادار گریز آمریکا در منطقه خلیج فارس، گفت: در روز‌های گذشته، چند فروند از این هواپیما‌ها در حال پرواز در خلیج فارس بودند و از لحظه برخاستن به طور کامل توسط رادار‌های ما رصد می‌شدند. وی افزود: کلیه رادار‌های مستقر در جنوب کشور به‌صورت لحظه‌ای این هواپیما‌ها را رصد می‌کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: معاون عملیات پدافند هوایی ارتش گفت: در روزهای گذشته چند فروند هواپیماهای F-35 آمریکا در حال پرواز در خلیج فارس بودند و از لحظه برخاستن به طور کامل توسط رادارهای ما رصد می‌شدند.
 
امیر سرتیپ دوم رضا خواجه معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش  با اشاره به حضور هواپیماهای F-۳۵ رادار گریز آمریکا در منطقه خلیج فارس،‌ گفت:‌ در روزهای گذشته، چند فروند از این هواپیماها در حال پرواز در خلیج فارس بودند و از لحظه برخاستن به طور کامل توسط رادارهای ما رصد می‌شدند.
 
وی افزود: کلیه رادارهای مستقر در جنوب کشور به‌صورت لحظه‌ای این هواپیماها را رصد می‌کردند.
 
معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش از رصد و پایش همه پروازهای انجام شده در منطقه توسط این نیرو خبرداد.
 
امیر سرتیپ خواجه در تشریح توانمندی پدافند هوایی ارتش، گفت: همه پروازهای نیروهای فرامنطقه‌ای در منطقه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان قطعاً توسط رادارهای ما بویژه رادارهای مستقر در لبه جنوبی کشور بطور کامل رصد و پایش شده و در صورت لزوم به آن‌ها اخطار داده می‌شود.
 
وی ادامه داد:‌ هیچ پروازی را سراغ ندارم که توسط سامانه‌های شنود ما گزارش شده و توسط رادارهای ما کشف نشود.
نظرات بینندگان