کد خبر: ۷۳۸۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۴ - ۲۷ مرداد ۱۴۰۲

امیرعبداللهیان با بن سلمان دیدار کرد

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران که در رأس هیأتی و در پاسخ به دعوت رسمی «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی در این کشور حضور دارد، امروز (جمعه) ۲۷ مرداد ماه در جده با «محمد بن سلمان»، ولی عهد عربستان سعودی دیدار و گفتگو کرد. این نخستین دیدار امیرعبداللهیان با محمد بن سلمان است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
امیرعبداللهیان با بن سلمان دیدار کردحسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران که در رأس هیأتی و در پاسخ به دعوت رسمی «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی در این کشور حضور دارد، امروز (جمعه) ۲۷ مرداد ماه در جده با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
به گزارش «انتخاب»؛ این نخستین دیدار امیرعبداللهیان با محمد بن سلمان است.
 
خبرگزاری رسمی دولت عربستان «واس» امروز جمعه، ۱۸آگوست گزارشی از جزئیات دیدار «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی در جده را منتشر کرد.
 
براساس این گزارش، در این دیدار علاوه بر رایزنی درخصوص تحولات منطقه‌ای، بین‌المللی و تلاش‌های انجام شده در این زمینه‌ها، روابط دوجانبه عربستان و جمهوری اسلامی ایران، فرصت‌های آتی همکاری‌های دو کشور و راه‌های توسعه آن بررسی شد.
 
در این دیدار «فیصل بن فرحان» وزیر امورخارجه سعودی نیز حضور داشت. از طرف ایرانی هم، « علی رضا عنایتی» مشاور وزیر امور خارجه، «محسن مرتضایی» مدیرکل اداره مراسم و تشریفات وزارت امور خارجه و «حسن زرنگار» کاردار سفارت تهران در ریاض، در این نشست حضور داشتند.
نظرات بینندگان