arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۸۴۴۸
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۶ - ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

زلزله تهران تاکنون خسارتی نداشته است

مدیرکل مدیریت بحران استان ‎تهران بیان داشت زلزله تهران تاکنون خسارتی نداشته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: در ساعت ۱۳:۴۸ امروز زلزله‌ای به قدرت ۳.۹ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین، مناطقی از دماوند در شرق استان تهران را لرزاند. کانون این زمینلرزه در فاصله ۵۹کیلومتری از شهر تهران، ۱۳ کیلومتری رودهن، ۱۰ کیلومتری شمال غربی دماوند و هفت کیلومتری آبعلی بود.

در همین راستا شاهین فتحی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران به ایسنا گفت که تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند و تمامی پایگاه‌های هلال احمر نیز به حالت آماده‌باش درآمده‌اند. تاکنون نیز گزارشی از وقوع خسارت مخابره نشده است.

همچنین حامد یزدی مهر، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نیز با بیان اینکه این زلزله تاکنون خسارتی نداشته است، به ایسنا گفت: اداره کل مدیریت بحران استان تهران دقایقی پس از این زلزله تمامی دستگاه‌های امدادی، خدماتی و انتظامی در استان را به حالت آماده‌باش درآورد و از آنان خواسته شد تا مطابق به دستورالعمل‌های مطابق با شرایط آماده‌باش عمل کنند.

وی بر ضرورت حفظ آرامش و خونسردی شهروندان نیز تاکید کرد و گفت: ما بارها گفته‌ایم، مردم باید همواره برای مواجهه با زلزله آمادگی لازم را داشته باشند، اما این به معنای ترس و وحشت نیست. از این رو درخواست ما ازمردم این است که ضمن حفظ هوشیاری و آمادگی، آرامش خود را حفظ کرده و اخبار را فقط از منابع رسمی پیگیری کنند.

محمد اسماعیل توکلی، رئیس اورژانس استان تهران نیز در همین راستا به ایسنا گفت که تمامی پایگاه‌های اورژانس در حالت آماده‌باش قراردارند و تیم‌های ارزیاب اورژانس نیز در مناطق متاثر از زلزله حضور دارند.

نظرات بینندگان