arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۸۶۵۲
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۷ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

شریعتی، نماینده مجلس: برخی اختلافات جریان انقلابی نباید به فضای رسانه ای بیاید / آنچه مجلس در بودجه مصوب کرد استفاده از کارت سوخت شخصی مردم بود نه محدود کردن کارت جایگاه های سوخت

مالک شریعتی نیاسر نماینده تهران اظهار کرد: نکته‌ای که باید در حوزه فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات مجلس دوازدهم گفت این است که جریان انقلابی در مجلس، دولت و شهرداری‌ها مشغول خدمت و فعالیت هستند، اما برخی اختلافات که نباید به فضای رسانه‌ای بیاید به پیشگاه مردم می‌آید و کام مردم را تلخ می‌کند. از بزرگان جریان انقلابی چه آن‌ها که مثل آقای رئیسی، آقای قالیباف و آقای زاکانی که مسئولیت مهم دارند می‌خواهم همراه بزرگان دیگر نظیر آقای حدادعادل که جریان انقلاب را مدیریت می‌کنند کار‌های مشترکی برای حل مسائل کشور، پروژه‌های مشترک بزرگ تعریف کنند و همت کنند دردی از درد مردم  اصلاح شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا:  یک نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از بزرگان جریان انقلابی چه آنها که مثل آقای رئیسی، آقای قالیباف و آقای زاکانی که مسئولیت مهم دارند می خواهم همراه بزرگان دیگر نظیر آقای حدادعادل که جریان انقلاب را مدیریت می کنند کارهای مشترکی برای حل مسائل کشور، پروژه‌های مشترک بزرگ تعریف کنند و همت کنند دردی از درد مردم اصلاح شود.

مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ صحن مجلس در نطق میان دستور خود اظهار کرد: نگرانی مردم وضعیت ناترازی انرژی در کشور به ویژه در حوزه حامل های انرژی، سوخت و بنزین است اما ناترازی انرژی فقط مشکل امروز نیست، امروز ناترازی مدیریتی در اجرا هم داریم. بنزین یکی از شعارها و وعده های کلیه مجلس یازدهم در کنار شفافیت بود، به مردم وعده داده بودیم قیمت بنزین را اصلاح کنیم، مجلس یازدهم وعده اصلاح آنچه در آبان ۹۸ گذشت را داده بود.

وی افزود: مجلس شفافیت را انجام داد، تصویب کرد و داوطلبانه هم از خود شروع کرده و اکنون هم در حال اجرا است، اما درباره بنزین سه سال و نیم است که هیچ کاری نکرده‌ایم، هشدار داده می شد و هشدار داده بودم اگر این وضعیت ساماندهی نشود، این ناترازی روزی کشور را دچار اشکال می کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: آنچه مجلس در بودجه ۱۴۰۲ مصوب کرد استفاده از کارت سوخت شخصی مردم بود نه محدود کردن کارت جایگاه های سوخت؛ تدبیر درستی انجام نشد، اما کار مهم‌تر اعطای سهمیه ماهانه حداقل ۲۰ لیتر به هر کد ملی بر روی حساب سرپرست خانواده بدون تغییر قیمت و در بستر کارت بانکی متصل به حساب بانکی مردم است؛ اگر این کار را انجام دهیم آنهایی که مصرف کننده بنزین هستند، بنزین مورد نیاز خود را دریافت می کند و کسانی که خودرو ندارند که ۴۰ تا ۵۰ درصد خانوار کشور فاقد خودرو هستند، می توانند در بازار سهم خود را به کسانی که به بنزین نیاز دارند، بفروشند و این بازار شکل می گیرد و دولت می تواند بدون نیاز به افزایش قیمت سهمیه از این مهلکه نجات پیدا کند.

شریعتی ادامه داد: طبق گزارش نهادهای نظارتی روزانه ۵ میلیون لیتر قاچاق سوخت و بنزین و ۱۰ میلیون لیتر قاچاق گازوئیل داریم. اگر سهمیه بنزین به شبکه بانکی و کارت بانکی افراد برود، امکان قاچاق گرفته می شود؛ اگر سهمیه بنزین را به کد ملی و افراد بدهیم عادلانه‌تر می‌شود؛ چرا ۵۰ درصد خانوارهای کشور هیچ سهمی از یارانه بنزین نداشته باشند؟ این کار نیازی به قانون ندارد و قانون هدفمندی یارانه‌ها این اختیار را به دولت برای انجام داده است اما نیاز به اجماع دارد. این از جمله تصمیماتی است که هم شیرین است و در اجرا آسان بوده و قابلیت اجرایی دارد.

وی در ادامه در تذکری به رئیس دیوان محاسبات گفت: شما جایگاه نظارتی مهمی دارید؛ جایگاه نظارت بر اعمال قوه مجریه در بودجه کشور! در این جایگاه نظارتی حتما از افراد سالم به ویژه در معاونت‌های اصلی استفاده کنید. اگر از افراد ناسالم استفاده شود مجلس حتما با آن مخالفت می کند و با اعمال نظارت رویه را اصلاح خواهد کرد.

این نماینده مجلس همچنین اظهار کرد: نکته ای که باید در حوزه فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات مجلس دوازدهم گفت این است که جریان انقلابی در مجلس، دولت و شهرداری ها مشغول خدمت و فعالیت هستند اما برخی اختلافات که نباید به فضای رسانه ای بیاید به پیشگاه مردم می آید و کام مردم را تلخ می کند. از بزرگان جریان انقلابی چه آنها که مثل آقای رئیسی، آقای قالیباف و آقای زاکانی که مسئولیت مهم دارند می خواهم همراه بزرگان دیگر نظیر آقای حدادعادل که جریان انقلاب را مدیریت می کنند کارهای مشترکی برای حل مسائل کشور، پروژه های مشترک بزرگ تعریف کنند و همت کنند دردی از درد مردم  اصلاح شود.

شریعتی اظهار کرد: کار مشترک زمین مانده زیاد داریم، اختلاف سلیقه وجود دارد که قابل انکار نیست اما نباید در رسانه و در پیشگاه مردم بیاید. نباید اجازه دهیم از اختلاف ما استفاده شود و خالقان برجام ۲۰ دقیقه ای، خسارت محض کرسنت، جاسوسان چند ملیتی، خالقان یک دهه تعطیلی اقتصادی از اختلاف ما در جریان انقلابی سوؤ استفاده کنند و با اختلاف ما دوباره سر کار بیایند. از صدا و سیما برای رعایت عدالت رسانه در جریان های سیاسی تشکر می کنم. افراد مختلف را دعوت می کند اما به عنوان عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب این تذکر را بدهم افرادی که به اسم حزب یا جبهه در رسانه شرکت می کنند حتما باید از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز داشته باشند. افراد، شخصیت ها و چهره ها مجاز هستند اما اگر عنوان حزب و جبهه استفاده می شود حتما باید اخذ مجوز صورت گیرد که جنبه قانونی داشته باشد.

نظرات بینندگان