arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۸۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۳ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

جدایی خریدهای استقلال به بهانه رعایت سقف قرارداد/ نارضایتی بازیکنان از مدیران باشگاه

از زمان حضور مدیریت جدید در باشگاه استقلال، نه تنها بازیکن شاخصی جذب نشد، بلکه خریدهای این باشگاه نیز راهی تیم‌های دیگر شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: روز گذشته در شرایطی که باشگاه پرسپولیس برای تقویت تیم فوتبال این باشگاه اقدام به جذب یاسین سلیمانی کرد، باشگاه استقلال یکی دیگر از خریدهای خود را فروخت و آریا برزگر به نساجی مازندران پیوست.

مدیران استقلال به بهانه رعایت سقف قرارداد به جواد نکونام گفته بودند نمی‌توانند بازیکن جدید به خدمت بگیرند، اما زمانی که منتظر محمد کاپیتان تیم امید عراق به استقلال پیوست، شائبه‌هایی به وجود آمد که چطور با وجود عبور از سقف قرارداد، بازیکن خارجی قرار است به استقلال بیاید؟ با گذشت چند روز، مشخص شد که مدیران استقلال اشتباه کرده‌اند و نمی‌توانند منتظر را وارد لیست کنند، به همین دلیل او را قرضی به مس رفسنجان دادند.

رشیدی: با نفراتی که استقلال دارد هیچ توصیه‌ای نمی‌توان کرد!/ سپاهان کامل‌ترین تیم ایران است

آریا برزگر مهاجم فصل گذشته نفت مسجدسلیمان که به‌عنوان سهمیه زیر 23 سال به استقلال آمده بود، بعد از عدم ثبت قراردادش با این تیم از جمع آبی‌پوشان جدا و با قرارداد قطعی راهی نساجی مازندران شد. اکنون خبر می‌رسد که سامان تورانیان که از مس رفسنجان به استقلال پیوست، دیگر بازیکنی است که احتمالاً باید قراردادش را فسخ کند.

عملکرد مدیریت باشگاه استقلال با اعتراض گسترده استقلالی‌ها در شبکه‌های اجتماعی همراه شده و علی خطیر مدیرعامل این باشگاه به‌عنوان متهم اول معرفی شده است. مطمئناً مدیران استقلال به بهانه اینکه سال گذشته قراردادها با مبالغ بالایی بسته شده است، اعلام می‌کنند نتوانسته‌اند بازیکنان مدنظر نکونام را بگیرند، اما وقتی شنیده می‌شود بازیکن خارجی به ایران آمده که سرمربی استقلال او را معرفی نکرده است، شائبه‌های زیادی در ذهن علاقه‌مندان به فوتبال ایجاد می‌شود. ضمن اینکه مدیران استقلال نه تنها بازیکنان مدنظر نکونام را جذب نکردند، بلکه خریدهای این تیم هم یک به یک جدا شدند.

موضوع دیگر، نارضایتی بازیکنان از مدیران باشگاه است، به طوری که آنها اعتقاد دارند چرا باید هر روز در رسانه‌ها عنوان شود قرارداد بازیکنان بالاست و باید کاهش یابد؟ آیا بازیکن خارجی از لیست نکونام جذب شده است که برای کمک به استقلال بخواهند قراردادشان را کاهش دهند؟ برخی از بازیکنان مدعی هستند صحبت از کاهش رقم قرارداد برای تحت فشار قرار دادن آنهاست و دلیل دیگری ندارد. پیگیری‌ها نیز نشان می‌دهد خیلی از بازیکنان با کاهش رقم قراردادشان مخالفت کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، پس از جدایی بازیکنان چون علیرضا رضایی، سینا سعیدی‌فر، رافائل سیلوا، عارف غلامی، محمد محبی، سجاد شهباززاده و مهدی قایدی تنها نفراتی مثل آرمین سهرابیان، مهرداد محمدی، ایمان سلیمی و محمدرضا خالدآبادی جذب شده‌اند.

نظرات بینندگان