arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۳۸۸۹۴
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۰۸ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

پاسخ ایفمارک و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به یک شایعه جنجالی / آیا تست اعتیاد ۳۰ بازیکن لیگ برتری به دلیل استفاده از قلیان‌هایی که در توتون آن‌ها مواد مخدر جاسازی شده، مثبت شده است؟

به تازگی در فضای مجازی ادعای جنجالی مبنی بر مثبت شدن تست اعتیاد ۳۰ بازیکن لیگ برتری به دلیل استفاده از قلیان‌هایی که در توتون آن‌ها مواد مخدر جا سازی شده مطرح شده است. زهره هراتیان، رئیس ایفمارک ایران در مورد این ادعا، اظهار داشت: من اطلاعی از منبع این خبر ندارم. قطعا اگر مورد خاصی هم پیش بیاید، با حساسیت پیگری می‌کنیم، اما تاکنون چنین گزارشی دریافت نکرده‌ایم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و ایفمارک یک شایعه و ادعای جنجالی را رد کردند.

به تازگی در فضای مجازی ادعای جنجالی مبنی بر مثبت شدن تست اعتیاد ۳۰ بازیکن لیگ برتری به دلیل استفاده از قلیان‌هایی که در توتون آن‌ها مواد مخدر جا سازی شده مطرح شده است.

در این باره زهره هراتیان، رئیس ایفمارک ایران در مورد این ادعا، اظهار داشت: من اطلاعی از منبع این خبر ندارم. وظیفه ایفمارک بررسی سلامت جسمی بازیکنان طبق استاندارد‌های بین المللی است. وظیفه بررسی مواد ممنوعه نیز بر عهده نادوی ایران است. قطعا اگر مورد خاصی هم پیش بیاید، با حساسیت پیگری می‌کنیم، اما تاکنون چنین گزارشی دریافت نکرده‌ایم.

از طرفی دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نیز این خبر را رد کرده است.

فرزاد شارکی عنوان کرد: اطلاعی از این موضوع ندارم. از طرفی امسال هنوز تست دوپینگ برای لیگ برتر نگرفته‌ایم.

وی افزود: معمولا در نمونه‌های دوپینگ، مواد مخدر هم لحاظ می‌شود. با این حال ما از ورزشکار تست اعتیاد نمی‌گیریم و تست دوپینگ می‌گیریم.

 این شایعه و ادعا در حالی مطرح شده که در یک دهه اخیر در بدترین حالت تست دوپینگ بازیکنان لیگ برتری به تعداد انگشتان یک دست هم نرسیده و باید دید در شرایطی که برای لیگ بیست و سوم تاکنون حتی یک تست نیز گرفته نشده، مطابق کدام مستندات اعلام شده ۳۰ بازیکن لیگ برتری تست اعتیادشان مثبت شده است.

نظرات بینندگان