کد خبر: ۷۳۹۰۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۰۹ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۲

سیاهکلی: مجلس عملکرد دستگاه‌ها در ایام اربعین را بررسی می‌کند

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی حتما از ابزارهای نظارتی خود جهت بررسی عملکرد دستگاه‌ها در اربعین استفاده خواهد کرد و با متخلفان و گران‌فروشان هم برخورد می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی حتما از ابزارهای نظارتی خود جهت بررسی عملکرد دستگاه‌ها در اربعین استفاده خواهد کرد و با متخلفان و گران‌فروشان هم برخورد می‌شود.

لطف الله سیاهکلی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند تا مردم ما برای سفر به کربلا در آستانه اربعین حسینی دچار مشکل نشوند، اظهار داشت: مراسم اربعین حسینی اهمیت و جایگاه بالایی دارد و باید تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر اربعین در نظر گرفته شود.

وی متذکر شد: در سنوات اخیر شاهد بودیم که جمعیت زیادی از سراسر دنیا در این ایام در کربلا حضور می‌یابند و حضور زوار ایرانی در ایام اربعین در کربلای معلی پررنگ‌تر از سایر کشورهاست. با توجه به حضور خیل عظیمی از مردم ایران در کربلا برای ایام اربعین، باید مسئولان دستگاه‌های مختلف کشورمان زیرساخت‌های لازم برای این موضوع را در نظر گیرند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مرزهای ما نسبت به سال‌های گذشته شرایط بسیار بهتری برای تسهیل عبور و مرور و اسکان زوار اربعین پیدا کرده است، گفت: از نظر حمل و نقل هم انتظار داریم دولت عنایت بیشتری به این موضوع داشته باشد تا حمل و نقل زوار اربعین چه به صورت زمینی و چه هوایی به شکل مطلوب‌تری باشد تا مردم مشکلی از لحاظ حمل و نقل نداشته باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور و دیگر نهادهایی که مرتبط هستند، باید جدیت به خرج دهند تا مسئله مردم بدون مشکل به کربلای معلی بروند. مجلس حتماً بر عملکرد دستگاه‌های متولی مراسم اربعین نظارت می‌کند و ما دقت نظر داریم تا دولت هم با برنامه ریزی بیشتری کارها را پیش ببرد.

سیاهکلی با تاکید بر اینکه با متخلفان و افرادی که بلیط هواپیما، اتوبوس و سایر وسایل حمل و نقل را به مردم گران دهند برخورد خواهد شد، گفت: قیمت‌ها باید واقعی باشد، به این معنا که نباید قیمت بلیط اتوبوس و دیگر وسایل حمل و نقل اربعین آنقدر گران باشد که زوار دچار گرفتاری شوند و نباید آنقدر ارزان باشد و آن را دستوری ارزان کنیم که دارندگان اتوبوس رغبتی برای کار نداشته باشند و با کمبود اتوبوس برای جابه جایی زوار روبرو شویم.

نظرات بینندگان