کد خبر: ۷۳۹۱۶۷
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۴ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۲

مشاهده ‌پلنگ ایرانی و گوزن قرمز در ارتفاعات جنگلی لنگرود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از ثبت تصاویری ارزشمند از حیات وحش کشور شامل پلنگ ایرانی و گوزن قرمز در ارتفاعات جنگلی شهرستان لنگرود خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: حمزه عشوری امروز در جمع خبرنگاران از مشاهده شدن پلنگ ایرانی و گوزن قرمز در ارتفاعات جنگلی شهرستان لنگرود خبر داد و اظهار داشت: جنگل‌های هیرکانی گیلان از عرصه‌های طبیعی و بی‌نظیری برخوردار است که می‌توان غرش پلنگ ایرانی و بانگ گوزن قرمز(مرال) را در آن شنید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان ادامه داد: در کار گروهی که توسط محیط‌بانان و کارشناسان زبده و متخصص اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود انجام گرفت، تصاویر زیبایی از یک قلاده پلنگ ایرانی و یک راس گوزن قرمز (مرال) برای اولین بار طی یک شبانه‌روز در ارتفاعات جنگلی این شهرستان به ثبت رسید.

عشوری با بیان اینکه آموزش جوامع محلی، برخورد قاطع با شکارچیان غیرمجاز و تعامل با جوامع بومی و محلی و تلاش شبانه‌روزی محیط‌بانان سبب شده تا امنیت در زیستگاه برای این گونه‌های حیات وحش تامین شود افزود: مشاهده و تصویر برداری از گونه‌های ارزشمند نشان از این امنیت دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان خاطرنشان کرد: مرال یا گوزن قرمز که به آن «گاوکوهی» نیز گفته می‌شود از گونه‌های باشکوه جنگل‌های پهن برگ هیرکانی شمال ایران است.

نظرات بینندگان