کد خبر: ۷۳۹۴۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۰ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۲

ریاض: حمله به مهاجران اتیوپیایی در مرزهای عربستان و یمن صحت ندارد

بر اساس خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، یک منبع عربستانی اعلام کرد: ادعاهای مطرح شده در گزارش دیده‌بان حقوق بشر درباره حمله به مهاجران اتیوپیایی در مرزهای عربستان و یمن صحت ندارد. ما از ادعاهای دروغین برخی سازمان‌ها درباره عربستان و انتشار گزارشهای سیاسی و گمراه کننده تعجب می‌کنیم. این گزارشها در راستای کمپین‌های رسانه‌ای مغرضانه برای اهداف مشکوک است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: یک منبع سعودی ادعاهای دیده‌بان حقوق بشر درباره حمله به مهاجران اتیوپیایی در مرزهای عربستان و یمن را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، یک منبع عربستانی اعلام کرد: ادعاهای مطرح شده در گزارش دیده‌بان حقوق بشر درباره حمله به مهاجران اتیوپیایی در مرزهای عربستان و یمن صحت ندارد. ما از ادعاهای دروغین برخی سازمان‌ها درباره عربستان و انتشار گزارشهای سیاسی و گمراه کننده تعجب می‌کنیم. این گزارشها در راستای کمپین‌های رسانه‌ای مغرضانه برای اهداف مشکوک است.

این منبع اعلام کرد: ما قبلاً نیز به مهاجرانی که در معرض تیراندازی از سوی گروه‌های مسلح قرار گرفته بودند، خدمات پزشکی لازم را ارائه کردیم. این گروه‌های مسلح آنها را با زور مجبور به ورود به عربستان از طریق مرزهای عربستان و یمن کرده بودند. طرف‌های مجری قانون در عربستان به اصول حقوق بشر، قوانین بین‌المللی و ارائه خدمات بشردوستانه به کسانی که امنیت مرزها را نقض می‌کنند و بازداشت می‌شوند، پایبند است.

دیده‌بان حقوق بشر دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که گارد مرزی عربستان بین مارس ۲۰۲۲ و ژوئن ۲۰۲۳ صدها مهاجر اتیوپیایی را در مرزهای یمن و عربستان به قتل رسانده‌ است.

آمریکا نیز از گزارش دیده‌بان حقوق بشر ابراز نگرانی کرده و خواهان تحقیقات جامع شد.

نظرات بینندگان