کد خبر: ۷۳۹۵۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۴ - ۰۴ شهريور ۱۴۰۲

سردار رادان: از شب گذشته تا کنون حدود ۷۶ هزار نفر از مرز خارج شده‌اند

فرمانده کل انتظامی گفت: از شب گذشته تا به الان حدود ۷۶ هزار نفر از مرز خارج شده اند که ایستایی هر نفر در مرز از زمانیکه گذرنامه را تحویل می‌دهد تا پایان آن حدود ۴ تا ۵ ثانیه است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: سردار احمد رضا رادان در این نشست فصلی ضمن عرض تسلیت به مناسب ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به مأموریت‌های فرماندهی انتظامی کشور از مرز تا مرکز اشاره کرد و گفت: مأموریت‌های محوله و ذاتی انتظامی کشور بسیار حساس و گسترده است در واقع هر مأموریتی که در فراجا شروع می‌شود و به پایان می‌رسد به دنبال آن یک مأموریت دیگر آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: قافله مأموریت‌ها در مجموعه انتظامی کشور مستدام است و همکاران ما در این مجموعه عظیم در سراسر کشور در حوزه امنیت و انتظام شبانه روزی با روحیه جهادی و انقلابی پای کار هستند.

فرمانده کل انتظامی کشور به مأموریت‌های سال ۱۴۰۲ اشاره و عنوان کرد: شروع سال ۱۴۰۲ و فرارسیدن ایام نوروز به واسطه سفرهای مردم عزیز یکی از مهم‌ترین و سنگین‌ترین مأموریت‌های فراجا بود و انصافاً همکاران ما در تمامی حوزه‌ها خصوصاً راهنمایی و رانندگی در کنار مردم بودند و خدمت رسانی شایسته کارکنان انتظامی در آن ایام ظهور و بروز پیدا کرد.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه ضمن قدردانی از حمایت‌ها و تلاش‌های دکتر "احمد وحیدی" وزیر کشور در حوزه‌های مختلف خصوصاً مقابله با هجمه‌های اخیر دشمنان و راه اندازی جنگ ترکیبی گفت: دشمنان با برنامه ریزی و القای دروغ و همچنین تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی، عفاف و حجاب بانوان ایران اسلامی را مورد هدف قرار داده بودند اما این هدف شوم آنها باز هم با شکست روبه رو شد.

وی ادامه داد: مقابله با جنگ ترکیبی دشمن یکی دیگر از مأموریت‌های فراجا بود که بحمدالله با میدان داری نیروهای خدوم، ایثار و از جان گذشتگی مجموعه عظیم انتظامی کشور پیروز میدان بود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و برگزاری مراسم‌های محرم الحرام یکی دیگر از مأموریت‌های عظیم فراجا بود، تصریح کرد: اکنون به واسطه برگزاری اربعین حسینی روزهای پرکاری را پیش رو داریم و از مدت‌ها قبل همکاران ما در انتظامی کشور تا به امروز و تا پایان این ایام برای تسریع و تسهیل در خدمت رسانی به مردم و انجام وظایف انتظامی و امنیتی شبانه روز پای کار هستند.

سردار رادان تصریح کرد: بحمدالله با تلاش همکاران و برگزاری جلسات مختلف با کشور عراق اقدامات خوبی در این رابطه انجام شده است (اشاره به صدور گذرنامه‌های زیارتی در کنار گذرنامه‌های عادی، تسریع در مدت زمان درخواست، چاپ و توزیع گذرنامه زیارتی و....).

این مقام ارشد انتظامی همچنین گفت: مراکز صدور گذرنامه در حال حاضر بسیار خلوت و آرام هستند و همکاران ما شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند؛ از سویی همکاران ما از جمله پلیس راهور، یگان ویژه، همکاران مرزبانی و … در مرزها مستقر هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر به ترتیب بیشترین ترددها از مرز مهران، شلمچه و چذابه صورت می‌گیرد و طی روزهای آینده حجم خروج زائران نیز افزایش می‌یابد؛ تا به امروز حدود ۲۲ درصد از افرادی که عازم اربعین حسینی (ع) شده‌اند، بازگشته‌اند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: از شب گذشته تا به الان حدود ۷۶ هزار نفر از مرز خارج شده‌اند و این اتفاق بسیار خوبی است البته این را هم بگویم که در حال حاضر با اقدامات انجام شده ایستایی هر نفر در مرز از زمانیکه گذرنامه را تحویل می‌دهد تا پایان آن حدود ۴ تا ۵ ثانیه است.

این مقام ارشد انتظامی برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را از دیگر مأموریت‌های مهم فراجا دانست و گفت: انتظامی کشور برای برگزاری انتخابات پیش رو اهتمام کامل دارد و با تمام توان و ظرفیت برای برگزاری انتخابات در امنیت و آرامش کامل آماده است.

نظرات بینندگان