کد خبر: ۷۳۹۸۹۸
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۲ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۲

اداره دریانوردی: علت آلودگی نفتی سواحل گناوه، نشت نفت از خط انتقال بود

رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه گفت: به‌محض اطلاع از آلودگی نفتی، با هماهنگی لازم تیم مقابله با آلودگی به منطقه اعزام شد و پس از بازدید میدانی، مشخص شد که علت آن، نشت نفت از خط انتقال بندر گناوه-جزیره خارگ است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس:  کیامرث جوکار رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برای عملیات پاکسازی نقاط آلوده در دریا و حاشیه ساحل و خشکی تاکنون ۲ شناور از اداره کل بندر و دریانوردی استان بوشهر به همراه ۲۰ نفر از نیروهای این اداره، نیروهای کمکی منطقه ویژه اقتصادی پارس و عسلویه و نفت فلات قاره با تجهیزات در منطقه مستقر شدند.

وی افزود: در روند مراحل قانونی عملیات پاکسازی، هماهنگی‌های لازم با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان انجام گرفته و همه متولیان امر دست به دست هم دادند تا تمامی نقاط آلوده در دریا و خشکی پاکسازی شود.

این مقام مسؤول ادامه داد: جریان نفت در لوله مسیر خط انتقال که دچار نشتی شده بود، بسته شده و قرار است غواصان نفت فلات قاره عملیات تخصصی مهار آن را انجام دهند. به‌محض اطلاع از آلودگی نفتی، با هماهنگی لازم تیم مقابله با آلودگی از اداره کل بندر و دریانوردی استان بوشهر به منطقه اعزام شدند و پس از استقرار بازدید میدانی، علت آن مشخص شد که نشت نفت از خط انتقال بندر گناوه-جزیره خارگ است.

نظرات بینندگان