arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۰۱۴۴
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۹ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۲

پریگوژین طی مراسمی خصوصی در سن پترزبورگ «دفن شده است»

یوگنی پریگوژین در مراسمی خصوصی در سن پترزبورگ دفن شده است. کانال تلگرامی آقای پریگوژین ضمن انتشار عکسی از او گفت این مراسم «بصورت بسته» برگزار شده و کسانی که می‌خواهند اکنون می‌توانند سر قبر او در گورستان پروخوستکوی بروند. دمیتری پسکوف به خبرنگاران گفته بود از این مراسم اطلاعی ندارد. کرملین پیش‌تر گفته بود بعید است حضور در تدفین پریگوژین، در برنامه شلوغ پوتین گنجانده شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بی بی سی: یوگنی پریگوژین در مراسمی خصوصی در سن پترزبورگ دفن شده است. کانال تلگرامی آقای پریگوژین ضمن انتشار عکسی از او گفت این مراسم «بصورت بسته» برگزار شده و کسانی که می‌خواهند اکنون می‌توانند سر قبر او در گورستان پروخوستکوی بروند.

ساعتی پیش سخنگوی ولادیمیر پوتین گفته بود رئیس‌جمهور روسیه در مراسم خاک‌سپاری فرمانده سابق گروه واگنر شرکت نمی‌کند.

دمیتری پسکوف به خبرنگاران گفته بود از این مراسم اطلاعی ندارد. کرملین پیش‌تر گفته بود بعید است حضور در تدفین آقای پریگوژین، در برنامه شلوغ آقای پوتین گنجانده شود.

در همین حال هواداران واگنر برای تدفین والری چکالوف رئیس تدارکات واگنر که در سقوط هواپیما همراه آقای پریگوژین کشته شد، در گورستانی در سن پترزبورگ گرد هم آمده‌اند.

طبق گزارش‌ها در چند گورستان این شهر تدابیر امنیتی گسترده‌ای به اجرا گذاشته شده است.

جز در سن‌پترزبورگ، در روستوف-بر-دن که مقر فرماندهی ارتش روسیه در حمله به اوکراین است و مدتی کوتاهی در شورش نافرجام گروه واگنر به اشغال این گروه درآمد، دسته‌های گل گذاشته شده است.

هفته گذشته یوگنی پریگوژین، معاونش دمیتری اوتکین و هشت نفر دیگر در سقوط هواپیمای شخصی او کشته شدند.

دفتر رئیس‌جمهور روسیه هرگونه ارتباطی با مرگ آقای پریگوژین را که دقیقا دو ماه پس از ناکامی شورش او روی داد تکذیب کرده است. هواپیمای آقای پریگوژین در پرواز از مسکو به سن‌پترزبورگ سقوط کرد.

دو روز پیش از آن او در ویدئویی دیده می‌شد که به نظر می‌رسید در آفریقا ضبط شده است.

نظرات بینندگان