arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۰۲۴۷
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۳ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۲
همزمان با هفته دولت؛

خراسان رضوی رتبه اول در تعداد واحدهای افتتاحیه مسکن مردم را کسب کرد

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی در واحدهای افتتاحیه مسکن مردم در هفته دولت، رتبه اول را کسب کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی، وحید داعی مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه و بهره‌برداری از ۹۴۷۷ واحد مسکن مردم در استان خراسان رضوی که همزمان با آیین افتتاح و بهره برداری از یکصد هزار واحد مسکونی در سراسر کشور برگزار شد، ضمن تسلیت ایام و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: برنامه طرح نهضت ملی مسکن به استان ٣٩١ هزار واحد مسکونی است که به استان خراسان رضوی ابلاغ شده و در بخش های مختلف مورد پیگیری و اقدام می باشد.

وی افزود: در حوزه خود مالک سهم استان ٧۵ هزار واحد است که در این بخش دولت بحث ترویج و حمایت را پیگیری می‌کند؛ یعنی متقاضیان زمین را دارند و از تسهیلات دولتی استفاده می‌کنند و واحد خود را می‌سازند.  

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با اشاره به بخش دوم بازآفرینی شهری و نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده، ادامه داد: سهم استان در این بخش ۵۶ هزار واحد است که در این بخش دولت سیاست‌گذار است.  

وی تاکید کرد: تاکنون ٢٢ هزار پروانه در سطح بافت های فرسوده در استان خراسان رضوی صادر شده است.

داعی افزود: در حوزه روستایی۶۴ هزار واحد برنامه استان است که به حدود ٢۴ هزار واحد تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با بیان اینکه بخش دیگر مسکن حمایتی است که برنامه ابلاغی این بخش ١٩۵ هزار واحد مسکونی بوده که تاکنون بیش از ۴ هزار هکتار زمین برای آن تامین شده است.

گفتنی است و در مجموع این بخش‌ها حدود ٩۵ هزار واحد پروانه ساختمانی صادر شده است و در حوزه تسهیلات بانکی، علی رغم وجود مشکلات، چرخ تسهیلات در استان روان شده است.

داعی خاطر نشان کرد: امروز در سطح کشور یکصد هزار واحد مسکونی افتتاح شده که ٩هزار و ۴٧٧ مربوط به خراسان رضوی است که از حیث تعداد افتتاحیه در هفته دولت رتبه اول می باشد.

نظرات بینندگان