کد خبر: ۷۴۰۲۸۰
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۵ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۲

استخدام «مرد میمونی» در هند برای نشست گروه ۲۰!

دولت هند که نگران حمله میمون‌ها به رهبران جهان در نشست آتی گروه ۲۰ است، افرادی را استخدام کرده که با تقلید رفتار و صدای میمون‌های تهاجمی، میمون‌های دیگر را از این اجلاس دور نگه دارند!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای شهر دهلی‌نو در آستانه میزبانی از سران گروه ۲۰ برای اجلاس آتی این گروه، بیش از ۳۰ «مرد میمونی» استخدام کرده که حرکات و صدای میمون وحشی «لانگور» را تقلید می‌کنند تا میمون‌های «ماکاک رزوس» را از محل برگزاری اجلاس دور نگه دارند، میمون‌هایی که در مناطق دولتی پربرگ هند جولان می‌دهند.

معاون شورای شهر دهلی‌نو امروز (چهارشنبه) به خبرگزاری فرانسه گفت: نمی‌توانیم میمون‌ها را از محیط زندگی‌شان بیرون کنیم، پس تیمی با حضور ۳۰ تا ۴۰ مرد را استخدام کرده‌ایم که برای ترساندن و عقب نگه‌داشتن میمون‌ها آموزش دیده‌اند.

این افراد در هتل محل اقامت رهبران و همچنین مکان‌هایی که مشاهده میمون‌ها گزارش شده، مستقر خواهند شد.

مقامات هند خیابان‌های مرکز شهر دهلی‌نو را در ۹ و ۱۰ سپتامبر مسدود خواهند کرد و با اعلام تعطیلات، کسب‌وکارها تعطیل شده است؛ اما وحشت از پریدن میمون‌ها روی لیموزین‌های حامل رهبران جهان، شهرداری دهلی‌نو را وادار به مشورت با اداره جنگل‌ها کرد.

علاوه بر استخدام این مردهای میمونی، تصاویر میمون‌های مهاجم با ابعاد واقعی آن‌ها ساخته شده و در سطح شهر چرخانده می‌شود تا دیگر میمون‌ها از نزدیک‌شدن به محل برگزاری این اجلاس بترسند.

مأموران پلیس دهلی به مدت چندین دهه از میون‌های لانگور برای حفظ نظم در خیابان‌ها استفاده می‌کردند، اما دادگاهی حکم داد که استفاده از این میمون‌ها ظالمانه است.

در برخی از نقاط شهر هم تک‌تیراندازها با گلوله‌های پلاستیکی آماده شلیک به میمون‌ها و فراری‌دادن آن‌ها هستند.

اما مشکل اینجاست که میمون‌ها باهوش هستند و زود یاد می‌گیرند. در یک آزمایش، تنها سه روز طول کشید که آن‌ها متوجه تقلبی بودن ماکت میمون لانگوری که صدای طبیعی این میمون را تولید می‌کرد شده و آن را تکه‌تکه کنند.

نظرات بینندگان