کد خبر: ۷۴۰۳۹۴
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۲ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۲

رئیس کل دادگستری فارس: ۳۷ نفر در ارتباط با حادثه تروریستی شیراز بازداشت شدند

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه ۳۷ نفر در رابطه با حادثه تروریستی شاهچراغ دستگیر شدند، از برگزاری دادگاه ۳ متهم پرونده در روز ۱۸ شهریور ماه خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با اشاره به تأکید رئیس قوه قضائیه بر رسیدگی سریع و دقیق به این پرونده با بیان اینکه پس از دستگیری متهم اصلی حمله تروریستی اخیر و شناسایی دو عامل اصلی دیگر این حادثه، تحقیقات در شعبه ویژه دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شیراز انجام شد گفت: تحقیقات و صدور کیفرخواست با سرعت و دقت قضائی انجام شد

وی اظهار داشت: دستگیری متهم اصلی با محوریت سازمان اطلاعات سپاه فجر استان در صحنه و تلاش شبانه روزی تیم‌های تحقیقاتی جامعه اطلاعاتی زیر نظر بازپرس ویژه جرایم علیه امنیت با نظارت دادستان مرکز استان و همچنین سرپرست دادسرای انقلاب اسلامی بود که طی این مرحله از ۳۷ متهم پرونده بازجویی به عمل آمد و اظهارات کلیه عوامل مرتبط، با ذکر جزئیات شامل اعترافات متهمین از زمان عضویت در گروه داعش تا اقدامات منتهی به حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در کمترین زمان ممکن توسط بازپرس اخذ و به صورت مستند در راستای تکمیل تحقیقات در پرونده ثبت و ضبط شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه دستگیری تمام عوامل جهت تکمیل تحقیقات و روشن شدن همه ابعاد حادثه در دستور کار است گفت: طی ۱۱ روز از زمان وقوع این حمله تروریستی تا صدور کیفرخواست، تیم امنیتی و قضائی بیش از ۲۰۰ ساعت کار مداوم و شبانه روزی را در دستور کار قرار دادند که در نهایت در سریع‌ترین زمان ممکن قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست ۳ متهم اصلی صادر و پرونده به دادگاه انقلاب اسلامی شیراز ارسال شد.

موسوی همچنین به افزایش دستگیر شدگان مرتبط با این پرونده اشاره کرد و افزود: تاکنون در مجموع ۳۷ نفر بازداشت شدند که ۵ نفر از این افراد ضمن رفع شبهات از اتهامات وارده تبرئه و آزاد شده‌اند که به غیر از ۳ متهم اصلی که پرونده قضائی آنان به دادگاه ارسال شده است؛ تحقیقات در خصوص ۲۹ متهم دیگر همچنان ادامه دارد.

موسوی با تأکید بر اینکه سرعت و دقت در کار قضائی در مرحله دادرسی نیز در دستور کار قضات قرار دارد خاطر نشان کرد: اجرای کامل و دقیق قوانین در همه مراحل رسیدگی مد نظر دستگاه قضائی است و متهمین ضمن برخورداری از کلیه حقوق قانونی و حق داشتن وکیل و همچنین تشکیل پرونده شخصیت در دادگاه حاضر خواهند شد.

گفتنی است دومین حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) ۲۲ مرداد ماه امسال انجام شد که عامل اصلی این حمله در حرم دستگیر و پشتیبان و همدستان وی نیز بازداشت شدند.

قرار جلب به دادرسی و کیفر خواست این پرونده نیز یکم شهریور ماه صادر و پرونده جهت ادامه رسیدگی قضائی به دادگاه ارسال گردید.

نظرات بینندگان