کد خبر: ۷۴۰۶۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۳ - ۱۱ شهريور ۱۴۰۲

درگیری شدید در تل آویو؛ 13 نفر مجروح شدند

رسانه‌ها در رژیم صهیونیستی از درگیری یهودیان اریتره‌ای مقیم فلسطین اشغالی با پلیس رژیم موقت صهیونیستی در تل آویو خبر دادند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: وبگاه خبری «اسرائیل هیوم» نزدیک به نخست وزیر رژیم صهیونیستی، امروز شنبه از «درگیری شدید» در جنوب تل آویو (مرکز رژیم موقت) میان اقلیت اریتره‌ای با پلیس خبر داد.

اسرائیل هیوم نوشت: «صدها نفر علیه همایش سالانه سفارت اریتره در تل‌آویو تظاهرات کردند. پلیس اعلام کرد که تجمع آنان غیرقانونی است و در مقابل معترضان به پرتاب سنگ و چوب روی آوردند و ویترین برخی مغازه‌ها را شکستند. پلیس نیز با باتوم و شلیک هوایی با آنان مقابله کرد». 

درگیری پلیس با معترضان

طبق این گزارش، با شلوغ شدن خیابان محل تجمع معترضان، پلیس اسب سوار به محل تجمع اعزام شد اما تعداد نیروهای پلیس کافی نبود. با آنکه از باتوم و شلیک هوایی استفاده شده، اما حجم خشونت در این تظاهرات غافلگیرکننده بوده است. 

اسرائیل هیوم گزارش کرد که سیزده نیروی پلیس رژیم مجروح شده‌اند و یعقوب شبتای رئیس پلیس رژیم با حضور در مقر شاریت با پرز عمرو رئیس پلیس تل آویو برای بررسی این حادثه در جنوب تل آویو دیدار کرد. 

طبق این گزارش، پلیس با باتوم اقدام به زدن تظاهرات کنندگان کرد تا از این طریق خیابان محل تجمع را تخلیه کند. اوفر آکونیس وزیر علوم، فناوری و فضا در واکنش به این اعتراضات، آن را «اغتشاش» توصیف کرد و گفت، «اغتشاشات رخ داده که در آن چندین نیروی پلیس مجروح شده و برخی اموال تاراج شده، اعتراض مشروعی نیست. جدا از اختلاف دیدگاههای سیاسی، همه ساکنان شهر باید از پلیس حمایت کنند که در حال انجام وظیفه است تا نظم عمومی در جنوب شهر و اجرای قانون در اسرع وقت، به حال عادی بازگردد».

این روزنامه اسرائیلی نوشت، هجده هزار تبعه اریتره در فلسطین اشغالی هستند که مجوز ورود و حضور در فلسطین اشغالی ندارند اما تل آویو آنان را پناهجو قلمداد میکند و از اخراج آنان خودداری میکند زیرا مخالف مقامات فعلی اریتره هستند. 

نظرات بینندگان