arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۰۸۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۲ - ۱۲ شهريور ۱۴۰۲

چند توصیه برای جلوگیری از آسیب‌های پوستی در پیاده‌روی اربعین

با پرهیز از مصرف غذاهای چرب و شیرین، نوشیدن فراوان مایعات، رعایت بهداشت فردی و پوشیدن لباس‌های نخی در پیاده‌روی اربعین از آسیب‌های پوستی جلوگیری کنید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
با پرهیز از مصرف غذاهای چرب و شیرین، نوشیدن فراوان مایعات، رعایت بهداشت فردی و پوشیدن لباس‌های نخی در پیاده‌روی اربعین از آسیب‌های پوستی جلوگیری کنید.
 
 بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر فاطمه اقبالیان اظهار کرد: عرق سوز شدن، آفتاب سوختگی، جوش در قسمت‌های مختلف بدن، تعریق فراوان و خشکی و خارش پوست از مشکلات پوستی شایع در پیاده‌روی اربعین هستند.
 
این متخصص طب ایرانی افزود: برای جلوگیری از این مشکلات کافی است ضمن رعایت یکسری نکات در انتخاب نوع تغذیه، برخی ملزومات درمانی ساده و کم هزینه همراه داشته باشید.
 
وی خاطرنشان کرد: گرمی هوا، عدم رعایت بهداشت، خستگی، مصرف کم مایعات و خوردن غذاهای چرب و شیرین در حین پیاده‌روی باعث ایجاد مشکلات پوستی می‌شوند؛ بنابراین با رعایت تدابیر طب ایرانی از قبیل مصرف متناوب مایعات مانند سکنجبین- فالوده با آب لیمو، نارنج و شربت لیمو و کاهش مصرف غذاهای چرب و شیرین می‌توان از بروز آنها جلوگیری کرد.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه از لباس‌های نخی، کلاه و نقاب استفاده کنید، افزود: در زمان خنکی و استراحت در ساعات ظهر می‌توان مشکلات پوستی شایع را کنترل و درمان کرد.
 
اقبالیان گفت: استفاده از گلاب، کتیرا، کرم کالاندولا و کرم درماتین در حین بروز بیماری‌های پوستی می‌تواند، تسکین دهنده و کمک کننده برای کاهش علائم باشد.
نظرات بینندگان