arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۰۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۸ - ۱۲ شهريور ۱۴۰۲

اسرائیل فرایند خرید ۲۵ جنگنده اف-۳۵ از آمریکا را آغاز کرد

روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارانوت»، بعدازظهر امروز (یکشنبه)، خبر داد که تل‌آویو به منظور خرید جنگنده‌ اف-۳۵ درخواستی برای آمریکا ارسال کرده است. این رسانه اسرائیلی گزارش داد وزارت جنگ این رژیم فرایند خرید سومین اسکادران از جنگنده های اف-۳۵ را آغاز کرده و بدین منظور از آمریکا درخواست مجوز کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 فارس: روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت»، بعدازظهر امروز (یکشنبه)، خبر داد که تل‌آویو به منظور خرید جنگنده‌ اف-۳۵ درخواستی برای آمریکا ارسال کرده است.

این رسانه صهیونیستی گزارش داد وزارت جنگ این رژیم فرایند خرید سومین اسکادران از جنگنده های اف-۳۵ را آغاز کرده و بدین منظور از آمریکا درخواست مجوز کرده است.

طبق این گزارش، این درخواست برای دفتر برنامه‌های مشترک جنگنده‌های F-35 Lightning II وابسته به ارتش آمریکا ارسال شده و ۲۵ جنگنده به ناوگان هوایی رژیم صهیونیستی اضافه خواهد شد تا مجموع جنگنده‌های این رژیم به ۷۵ فروند برسد.

یدیعوت آحارانوت افزود از ابتدای سال ۲۰۲۷ میلادی فرایند ارسال این جنگنده‌ها به اراضی اشغالی آغاز خواهد شد و سالانه ۳ جنگنده به این رژیم تحویل داده خواهد شد.

براساس این گزارش،‌ ارزش این معامله حدود ۳ میلیارد دلار برآورد شده که از بودجه کمک‌های آمریکا تأمین خواهد شد. رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از مهم‌ترین متحدان واشنگتن براساس تصمیم دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۸ کمک‌های مالی به ارزش ۳۸ میلیارد دلار دریافت خواهد کرد.

پیشتر، «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با درخواست و توصیه «هرتزی هالوی» رئیس ستاد مشترک ارتش برای خرید ناوگان جدیدی از جنگنده‌های اف-۳۵ موافقت خود را اعلام کرده بود.

تدارک تل‌آویو برای خرید این جنگنده‌های ساخت آمریکا در شرایطی انجام شده که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی، دی ماه سال گذشته، از زمین گیر شدن شماری از جنگنده‌های اف-۳۵ خود خبر داده بود.

نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در توضیح چرایی این موضوع اعلام کرده بود که به توصیه آمریکایی‌ها پس از سقوط یک جنگنده اف-۳۵ در «تگزاس»، ۱۱ فروند جنگنده اف-۳۵ برای بازرسی زمین گیر شدند.

نظرات بینندگان