arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۱۰۳۴
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۴ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۲

شوک به سردار/ آزمون از لیست اروپایی ژوزه جا می‌ماند؟

احتمال دارد به دلیل قوانین فیرپلی مالی، رم نتواند از دو خرید جدید خود در لیگ اروپا استفاده کند که ممکن است سردار آزمون یکی از آنها باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ورزش سه: باشگاه‌های حاضر در رقابت‌های اروپایی باید تا ساعت 24 امشب فهرست نهایی بازیکنان خود را برای یوفا ارسال کنند، ولی رم با مشکل بزرگی روبرو شده است که ممکن است منجر به عدم حضور سردار آزمون در رقابت‌های لیگ اروپا شود.

رونامه کوریره دلا اسپورت در شماره امروز خود نوشت رم با مشکلاتی از سوی یوفا مواجه شده و ممکن است دو خرید جدید این تیم از فهرست اروپایی حذف شوند. علت این موضوع نیز مباحث مربوط به فیرپلی مالی است.

در این گزارش آمده است:

مورینیو هر کاری انجام خواهد داد تا رم را (بعد از لیگ کنفرانس و لیگ اروپا) به سومین فینال متوالی اروپایی برساند. پس از تیرانا و بوداپست، ژوزه می‌خواهد رومیست‌ها را به دوبلین بیاورد اما آنها مسیر آسانی را پیش رو ندارند. مرد پرتغالی به دلیل محرومیت، در چهار بازی اول مرحله گروهی غایب است و از سوی دیگر به دلیل محدودیت‌های یوفا، ممکن است که جالوروسی دو خرید جدید خود را در این مسابقات به همراه نداشته باشد و به نظر می‌رسد گزینه‌های اصلی برای خروج از لیست، کریستنستن و آزمون باشند.

رم ساعات حساسی را پشت سر می‌گذارد، زیرا فهرست اروپایی باید تا نیمه شب امروز ارائه شود و محاسبات دقیق و بدون اشتباهی انجام شود. برای مثال، زمستان گذشته، مشکلاتی وجود داشت که منجر به حذف اولا سولباکن شد که به تازگی استخدام شده بود. ضمن اینکه زانیولو در لیست قرار گرفت که چند روز بعد فروخته شد. پینتو (مدیر رم) و همکارانش در این ساعات به سختی مشغول به کار هستند اما می‌توان تصور کرد که به احتمال زیاد بازیکن سابق لیدز و مهاجم ایرانی قربانی خواهند شد.

به طور مفصل و در مقایسه با لیست ارائه شده در فوریه گذشته (از 20 بازیکن اصلی)، هفت بازیکن جدا شدند. ایبانز، ماتیچ، کامارا، زانیولو و واینالدوم همگی فروخته شده و یا به باشگاه‌های قبلی بازگشته‌اند. به آنها باید مصدومان طولانی مدت مانند آبراهام و کومبولا را نیز اضافه کرد.

در واقع، محاسبه هزینه خریدها، استهلاک، حقوق و هر کمیسیونی، ضروری است. سپس ما باید هزینه‌های مفید و همچنین توافقات دقیق بین رم و یوفا در زمینه فیرپلی مالی را در نظر بگیریم. با تمام این شرایط، این خطر به دور جدی باشگاه جالوروسی را تهدید می‌کند که بتواند تنها پنج بازیکن جدید خود را وارد لیست اروپایی کنند. رم دو دفاع راست دیگر دارد و این باعث افزایش احتمال حذف کریستنستن شده و آزمون که گزینه اول در خط حمله نیست.

نظرات بینندگان