کد خبر: ۷۴۳۶۳۲
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۴ - ۲۲ آبان ۱۴۰۲

رئیس پژوهشکده پول و بانک: میل نقدینگی مردم از ۳۰ به یک درصد کاهش یافت

رئیس پژوهشکده پول و بانکی گفت: با پیدایش شبکه‌های الکترونیک میل به نقدینگی در مردم از ۳۰ درصد به یک درصد کاهش یافته است.رئیس پژوهشکده پول و بانکی گفت: با پیدایش شبکه‌های الکترونیک میل به نقدینگی در مردم از ۳۰ درصد به یک درصد کاهش یافته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: پیمان قربانی امروز در نشست خبری همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در محل بانک مرکزی با بیان اینکه این همایش در هفته آینده دوشنبه و سه‌شنبه در مرکز همایش صدا و سیما برگزار می‌شود، اظهار داشت: تحولات تکنولوژی دهه‌های اخیر باعث شده تحولاتی در نظام بانکی اتفاق افتد و از دهه 80 شبکه بانکی وارد نظام‌های بانکداری الکترونیک شده است.

قربانی گفت: میل به نقدینه‌خواهی در ابتدای انقلاب 30 درصد بود بعد از آن با پیدایش ایران‌چک‌ها و چک‌های مسافرتی کاهش یافت الان با پیدایش شبکه‌های الکترونیک میل به نقدینگی به یک درصد رسیده است.

قربانی ادامه داد: نظام‌های پرداخت الکترونیک نقش مهمی در تسهیل مبادلات جامعه و تقویت تولید ناخالص داخلی کشور دارند.

به گفته قربانی، بانکداری هوشمند یکی از مظاهر بانکداری الکترونیک است که در جهت تسهیل مبادلات و خدمات اقدام می‌کند.

رئیس پژوهشکده پول و بانکی گفت: فناوری‌های الکترونیک در نظام بانکی در سایر بخش‌ها هم سرریز می‌شود به‌گونه‌ای که اگر این امکانات وجود نداشت امکان پرداخت یارانه نقدی به جامعه فراهم نمی‌شد.

رییس پژوهشکده پول و بانکی در پایان هم گفت: امسال در همایش بانکداری الکترونیک 16 نشست علمی برگزار می‌شود، 202 مقاله دریافت شده که 50 مقاله پذیرفته شده‌اند، 30 مقاله به صورت شفاهی در همایش ارائه می‌شود، همچنین 13 کارگاه آموزشی یک و نیم ساعته و 24 کارگاه برای بانک‌ها برگزار می‌شود و جشنواره نوربخش نیز با دریافت 32 طرح امسال برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان