کد خبر: ۷۴۴۱۸۳
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۲۱ - ۲۴ آبان ۱۴۰۲

کاخ سفید: آمریکا به اسرائیل برای عملیات نظامی در بیمارستان الشفا چراغ سبز نشان نداده است

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه گفت که ایالات متحده به عملیات نظامی اسرائیل در و پیرامون بیمارستان الشفا در نوار غزه چراغ سبز نشان نداده است. کربی تاکید کرد: ایالات متحده در این روند هیچ دخالتی نداشته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه مچادعا مرد که ایالات متحده به عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در و پیرامون بیمارستان الشفا در نوار غزه چراغ سبز نشان نداده است.

کربی در کنفرانسی خبری در این رابطه مدعی شد: ما با آن‌ها برای انجام عملیات نظامی پیرامون این بیمارستان موافقت نکردیم.

وی ادامه داد: این‌ها عملیات‌های نظامی هستند که خود اسرائیل آن‌ها را برنامه‌ریزی کرده و مطابق با پروسه‌های خود آن‌ها را اجرا می‌کنند.

کربی تاکید کرد: ایالات متحده در این روند هیچ دخالتی نداشته است.

هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید در ادامه عنوان کرد که واشنگتن انتظار دارد دیدار جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا با شی جین‌پینگ، همتای چینی خود به «ارتباطات و گفت‌وگوهای بسیار بیشتری» منجر شود.

وی بیان کرد: به گمانم همگی انتظار داریم که گفت‌وگوهای امروز مفید واقع شده و امیدواریم که به ارتباطات و گفت‌وگوهای بیشتری میان دو تیم منتهی شود.

کربی همچنین در رابطه با ارائه بسته‌های کمکی به اوکراین گفت: ما هم‌اکنون باید تصمیمات سختی در رابطه با ارائه بسته‌های امنیتی به اوکراین بگیریم چراکه که به خط رسیده‌ایم.

این مقام آمریکایی تصریح کرد: توانایی ما در تداوم حمایت از اوکراین به شدت در خطر است.

نظرات بینندگان