arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۴۴۴
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۶ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۱

خطای نکونام روی بنگر قطعا پنالتی بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کارشناس داوری فوتبال گفت: فیلم منتشر شده از سوی سایت باشگاه پرسپولیس گویای همه چیز است و بدون تردید جواد نکونام و روی محسن بنگر مرتکب خطای پنالتی شده است.

علی خسروی به سایت باشگاه پرسپولیس گفت: فیلمی که باشگاه پرسپولیس منتشر کرده هرگونه ابهام را از بین می برد. ما در یکی از ادارات تربیت بدنی نهادها همراه با جمعی از کارشناسان و مربیان فوتبال آن را تماشا کردیم و بی تردید در حالی که توپ در جریان بازی بود جواد نکونام در ادامه حرکاتش روی محسن بنگر پیراهن او را به شدت کشید به شکلی که لباس او را پاره کرد. داور و کمک داور اگر این صحنه را می دیدند باید حتما اعلام پنالتی می کردند. زاویه فیلم به شکلی است که به نظر می رسد داور می توانست این صحنه را ببیند، اما با توجه به اینکه فرود توپ در جای دیگر بود و بنگر به خاطر گرفتن پیراهنش متوقف شد و نتوانست خود را به توپ برساند داور که توپ را تعقیب می کرد، آن اتفاقات را ندید.

وی ادامه داد: چنین خطایی در جام جهانی 2002 در یکی از بازی ها ایتالیا یا اسپانیا روی داد که آندرس فیریسک داور مسابقه آن را پنالتی اعلام کرده و به بازیکن خاطی اخطار داد.این فیلم بعدا توسط فیفا در کلاس های آموزشی تدریس شد و جالب اینکه آن تصویر هم از نمای پشت دروازه و همان زاویه ای بود که در این تصویر شاهد هستیم. فیفا در این فیلم به داوران توصیه کرد فقط به توپ و محل تجمع بازیکنان چشم نداشته باشند، چون ممکن است در منطقه جریمه اتفاقات دیگری روی دهد.

کارشناس داوری تصریح کرد: شک ندارم آقای ترکی و آقای کامرانی فر اگر این صحنه را می دیدند پنالتی اعلام می کردند. شاید اظهارنظر من جنجال ایجاد کند ولی من همیشه اظهارنظر شفاف دارم. اینگونه پنالتی های کولینایی مشهور است، چون او چیزهایی را می دید که دیگران به آن دقت نمی کردند.

خسروی در پایان اظهار کرد: اسفندیار بهارمست در بازی برزیل - نروژ در جام جهانی 2008 هم چنین پنالتی گرفت اما تصاویر تلویزیونی صحت ادعای او را ثابت نکرد. بعدها یک هوادار فوتبال تصویری را به همسر وی داد که صحت آن تصمیم را تائید کرد.

سایت باشگاه پرسپولیس در پایان نوشت: فیلم قرار داده شده در سایت رسمی باشگاه پرسپولیس تا لحظه نگارش این خبر بیش از 24 هزار نفر بازدید کننده داشت اما جالب است که اکثر کارشناسان داوری یا درباره آن اظهار نظر نکردند و یا اینکه تلفن هایشان خاموش است. کمیته داوران هم هنوز نسبت به این صحنه که در فیلم منتشر شده از سوی باشگاه پرسپولیس کامل واضح است اظهار نظری نکرده است.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
امیر
|
MALAYSIA
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
36
8
حالا چرا انتخاب هی دارد تلاش می کند یک جوری این استقلال را ببازاند؟
اگر کارت سوخت و از این چیزها خبره ما هم پرسپولیسی شویم!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
27
8
یه دفعه میگین استقلال 3 بر 0 بازنده میشه یه دفعه میگین پنالتی به نفع پرسپولیس بوده مشخص که پرسپولیسی هستین!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
8
11
خوب آقا خوب فرصتيه كه خودتون رو دوباره مطرح كنيد راستي اون پرونده دكتر سيار به كجا رسيد آقاي خسروي
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
30
7
ديگه شك ندارم كه اين سايت انتخاب قطعا لنگيه
چرا خطا روي برهاني رو نميگي صد در صد پنالتي بود
منتشر كن ديگه
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
10
24
پرسپولیس....پرسپولیس....پرسپولیس
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
24
7
این آقا خودش پرسپولیسی تشریف دارن گل با دست پیروانی در بازی پرسپولیس سپاهان که ایشون تایید کردن در کمال تعجب هنوز از یاد ما فوتبال دوستان نرفته.
نظرات بینندگان