arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۴۴۴۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۵ - ۲۶ آبان ۱۴۰۲

ابزار جستجوی شغل ایکس حالا در دسترس تمام کاربران نسخه وب قرار گرفت

شبکه اجتماعی ایکس در چند وقت تلاش کرده تا با آزمایش ویژگی‌هایی با لینکدین رقابت کند و حالا ابزار جستجوی شغل آن در دسترس نسخه وب ا‌یکس قرار گرفته است. نسخه بتا این ویژگی پیش از این در ماه آگوست برای کاربران تأیید‌شده راه‌اندازی شده بود، اما نسخه وب اکنون این ابزار را برای همه در دسترس قرار داده است و به گفته ا‌یکس، انتظار می‌رود تا به‌زودی برای iOS و اندروید نیز منتشر شود. براساس گزارش انگجت، در حال حاضر موقعیت‌های شغلی شرکت‌های مختلفی از جمله شرکت‌های متعلق به «ایلان ماسک» برای ویژگی جستجوی شغل ایکس منتشر شده است. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به اسپیس ایکس، تسلا، نورالینک، ا‌یکس و همچنین جدیدترین سرمایه‌گذاری ماسک، یعنی x.ai اشاره کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شبکه اجتماعی ایکس در چند وقت تلاش کرده تا با آزمایش ویژگی‌هایی با لینکدین رقابت کند و حالا ابزار جستجوی شغل آن در دسترس نسخه وب ا‌یکس قرار گرفته است. نسخه بتا این ویژگی پیش از این در ماه آگوست برای کاربران تأیید‌شده راه‌اندازی شده بود، اما نسخه وب اکنون این ابزار را برای همه در دسترس قرار داده است و به گفته ا‌یکس، انتظار می‌رود تا به‌زودی برای iOS و اندروید نیز منتشر شود.

براساس گزارش انگجت، در حال حاضر موقعیت‌های شغلی شرکت‌های مختلفی از جمله شرکت‌های متعلق به «ایلان ماسک» برای ویژگی جستجوی شغل ایکس منتشر شده است. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به اسپیس ایکس، تسلا، نورالینک، ا‌یکس و همچنین جدیدترین سرمایه‌گذاری ماسک، یعنی x.ai اشاره کرد.

ابزار جستجوی شغل ایکس

هرچند ماسک قبلاً گفته بود که رقابت ا‌یکس با لینکدین بسیار جذاب خواهد بود، در حال حاضر به‌نظر می‌رسد که این ابزار به‌صورت بسیار ابتدایی ارائه شده است. کاربران با وجود آن می‌توانند فرصت‌های شغلی و توضیحات آن‌ها را مرور کنند، اما برای ارسال درخواست خود حتی برای فرصت‌های شغلی خود ایکس نیز به سایت‌های شخص ثالث هدایت می‌شوند.

با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ا‌یکس برای تبدیل شدن به «اپلیکیشن همه‌چیز»، برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای این ویژگی دارد. این شرکت اخیراً سیاست‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی خود را به‌روزرسانی کرد تا اعلام کند که ممکن است داده‌های مربوط به سابقه استخدام کاربران را برای «برنامه‌ها و توصیه‌های شغلی» جمع‌آوری کند. همچنین این شرکت ویژگی دیگری با نام «کارت‌های شغلی» را آزمایش کرده است که می‌تواند ارسال درخواست‌ها در این پلتفرم را ساده‌تر کند.

هرچند بعید به نظر می‌رسد که ایکس بتواند با ارائه چنین قابلیت‌هایی به یک رقیب جدی برای لینکدین تبدیل شود، اما همچنان می‌توان انتظار داشت که تعدادی از کاربران لینکدین را به خود جذب کند. باید منتظر ماند و دید چه استقبالی از این ویژگی می‌شود.

منبع: دیجیاتو

نظرات بینندگان