کد خبر: ۷۴۴۴۸۲
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۸ - ۲۶ آبان ۱۴۰۲

جدول نهایی گروه C جام جهانی زیر ۱۷ سال

 تیم فوتبال نوجوانان کشورمان به‌عنوان یکی از تیم‌های برتر سوم مرحله گروهی، به دور یک‌هشتم نهایی جام جهانی نوجوانان صعود کرد.   در دیگر دیدار گروه C، تیم نوجوانان برزیل با نتیجه ۲ بر یک مقابل انگلیس به برتری رسید تا هر دوی این تیم‌ها به اضافه ایران شش امتیازی شوند. با توجه به برد‌های ۱۰ و ۹ گله انگلیس و برزیل برابر نیوکالدونیا، این دو تیم به‌خاطر تفاضل گل بهتر در رده‌های اول و دوم جدول گروه C قرار گرفتند و راهی یک‌هشتم نهایی شدند. ایران هم که برخلاف تیم‌های اول و دوم گروه نتوانست گل‌های زیادی به رقیب قعرنشین خود بزند، با شش امتیاز و به‌عنوان تیم سوم به جمع ۱۶ تیم پایانی راه یافت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 تیم فوتبال نوجوانان کشورمان به‌عنوان یکی از تیم‌های برتر سوم مرحله گروهی، به دور یک‌هشتم نهایی جام جهانی نوجوانان صعود کرد. 

در دیگر دیدار گروه C، تیم نوجوانان برزیل با نتیجه 2 بر یک مقابل انگلیس به برتری رسید تا هر دوی این تیم‌ها به اضافه ایران شش امتیازی شوند. با توجه به بردهای 10 و 9 گله انگلیس و برزیل برابر نیوکالدونیا، این دو تیم به‌خاطر تفاضل گل بهتر در رده‌های اول و دوم جدول گروه C قرار گرفتند و راهی یک‌هشتم نهایی شدند. ایران هم که برخلاف تیم‌های اول و دوم گروه نتوانست گل‌های زیادی به رقیب قعرنشین خود بزند، با شش امتیاز و به‌عنوان تیم سوم به جمع 16 تیم پایانی راه یافت.

در صورتی که تیم سوم گروه C در جمع صعودکنندگان قرار می‌گرفت، باید مقابل یکی از تیم‌های صدرنشین گروه A یا B می‌کرد. تقابل تیم سوم گروه C با صدرنشین گروه B تنها در صورتی اتفاق می‌افتاد که تیم‌های سوم گروه‌های E ،C ،B و F به جمع 16 تیم نهایی صعود کنند. با این حال تیم سوم گروه D یعنی ژاپن موفق به کسب شش امتیاز شده و قطعاً یکی از تیم‌های صعودکننده خواهد بود. پس سناریوی دوم رد شده و ایران به مصاف صدرنشین گروه A یعنی مراکش خواهد رفت.

دیدار تیم‌های ایران و مراکش از ساعت 15:30 روز سه‌شنبه اول آذر برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان