کد خبر: ۷۴۴۵۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۰ - ۲۷ آبان ۱۴۰۲

اختلال شدید در اینترنت کشور / رسانه‌های نزدیک به دولت: اختلال رفع شده است / شرکت ارتباطات زیرساخت: اختلال از ساعت ۹:۴۵ تا ۱۰:۲۵ رخ داد؛ دلیل این موضوع، ایجاد اختلال در شبکه انتقال استان تهران بود

از دقایقی پیش شبکۀ اینترنت کشور دچار اختلال شده و برخی شبکه‌های اجتماعی قطع شدند. این موضوع هنوز هیچ واکنشی از سوی مسئولان کشور به دنبال نداشته و دلیل این اختلال تاکنون مشخص نشده است. دقایقی بعد از این اختلال شدید رسانه های نزدیک به دولت اعلام کردند که این اختلال اکنون رفع شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

از دقایقی پیش شبکۀ اینترنت کشور دچار اختلال شده و برخی شبکه‌های اجتماعی قطع شدند.

به گزارش «انتخاب»، این موضوع هنوز هیچ واکنشی از سوی مسئولان کشور به دنبال نداشته و دلیل این اختلال تاکنون مشخص نشده است.

وبسایت زویمت که اخبار فناوری را پوشش می دهد، در این زمینه نوشت: دسترسی به اینترنت برای کل کاربران ایران با اختلال جدی یا قطعی کامل روبرو است. در حال حاضر تنها دسترسی به شبکه‌ی داخلی کشور میسر است و تنها سرویس‌هایی که در داخل کشور میزبانی شده‌اند در دسترس هستند. البته خدمت‌رسانی برخی از سرویس‌های داخلی نیز به دلیل وابستگی به ابزارهای خارجی با اختلال روبرو است.

هنوز هیچ اظهار نظر رسمی در رابطه با دلیل قطعی اینترنت ارائه نشده است.

تکمیلی /

خبرگزاری دولتی ایسنا می گوید اختلال در اینترنت که در برخی نقاط کشور گزارش شده بود، دقایقی پیش رفع شد.

همچنین خبرگزاری تسنیم، از رسانه های حامی دولت نوشت: اختلال در اینترنت که ساعتی پیش در برخی نقاط کشور به ویژه تهران گزارش شده بود، دقایقی پیش رفع شد.پیگیری های تسنیم نشان می دهد، بروز مشکل در برخی شرکتهای ارائه دهنده اینترنت به ویژه ثابت دلیل بروز این مشکل موقت بود.

تکمیلی / شرکت ارتباطات زیرساخت: از ساعت ۹:۴۵ تا ۱۰:۲۵ اختلالی در اینترنت به وجود آمد / دلیل این موضوع، ایجاد اختلال در شبکه انتقال استان تهران بود

شرکت ارتباطات زیر ساخت به دلیل قطعی امروز اینترنت از هموطنان عذر خواهی کرد.

روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت به اطلاع می رساند که به‌ دنبال ایجاد اختلال در شبکه انتقال استان تهران از ساعت ۹:۴۵ تا ۱۰:۲۵ در ارایه ترافیک داخل و بین الملل اپراتورهای کشور اختلالی رخ داد.

ضمن عذرخواهی از هموطنان بابت اختلال ایجاد شده، خوشبختانه با تلاش همکاران وکارشناسان فنی این شرکت، اقدامات لازم انجام و شبکه به حالت عادی بازگشت و در حال حاضر هیچگونه اختلالی در شبکه ارتباطات زیرساخت وجود ندارد.

نظرات بینندگان