کد خبر: ۷۴۴۹۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۵ - ۲۸ آبان ۱۴۰۲

سازمان جهانی بهداشت: بیمارستان شفاء در غزه «منطقه مرگ» است

یک تیم وابسته به سازمان جهانی بهداشت پس از بازدید میدانی از بیمارستان شفاء در شهر غزه، این مجتمع را به عنوان «منطقه مرگ» توصیف کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یورو نیوز: یک تیم وابسته به سازمان جهانی بهداشت پس از بازدید میدانی از بیمارستان شفاء در شهر غزه، این مجتمع را به عنوان «منطقه مرگ» توصیف کرد.

این تیم زیرمجموعه سازمان ملل در بیانیه‌ای گفت شواهدی از گلوله‌باران و تیراندازی را دیده‌اند و همچنین یک گور دسته‌جمعی را نیز در ورودی بیمارستان مشاهده کرده‌اند. به آنها گفته شده که «بقایای ۸۰ نفر» در این گور دفن شده است.

پس از آنکه نیروهای اسرائیلی این مجتمع بیمارستانی را تصرف کردند، کارشناسان اعزامی سازمان جهانی بهداشت اجازه یافته بودند به مدت یک ساعت از آن بازدید کنند.

به دنبال دستور تخلیه صادر شده توسط ارتش اسرائیل صدها‌ کارمند و بیمار از این بیمارستان خارج شده‌اند، با این حال گفته می‌شود تعداد ۳۰۰ بیمار بدحال هنوز در این بیمارستان که زمانی بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بیمارستان غزه محسوب می‌شد باقی‌مانده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده در تلاش است تا هرچه‌ سریع‌تر بیماران و کارکنان باقیمانده را به سایر مراکز درمانی در غزه منتقل کند.

نظرات بینندگان