کد خبر: ۷۴۴۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۲۰ - ۲۸ آبان ۱۴۰۲

تأکید امیرعبداللهیان و لاوروف بر لزوم آتش‌بس فوری در غزه

 وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: به ابتکار طرف ایرانی، گفت و گوی تلفنی بین سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران انجام شد که تأکید بر آتش بس فوری در غزه از محورهای آن بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا:  وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: به ابتکار طرف ایرانی، گفت و گوی تلفنی بین سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران انجام شد که تأکید بر آتش بس فوری در غزه از محورهای آن بود.

بنا بر اعلام روز یکشنبه این وزارتخانه، در این گفت وگو، توجه اصلی به وضعیت کنونی منطقه درگیری فلسطین و اسرائیل بود و طرفین، نگرانی خود را از تداوم درگیری مسلحانه در نوار غزه ابراز کردند.

بنا بر این گزارش، وزیران امور خارجه روسیه و ایران در این تماس تلفنی بر لزوم آتش بس زودهنگام و کمک فوری به غیرنظامیان آسیب دیده تاکید کردند.

در این گفت‌وگوی تلفنی همچنین برنامه تماس های آتی تهران - مسکو و تعدادی دیگر از موضوعات در دستور کار مناسبات دوجانبه و همکاری‌های بین المللی مورد علاقه طرفین بررسی شد.

وزیران امور خارجه ایران و روسیه پیش از این ۱۳ آبان‌ماه ۱۴۰۲ با محوریت تحولات غزه به صورت تلفنی گفت و گو کرده بودند. طرفین در آن تماس تلفنی نیز بر لزوم آتش‌بس و کمک‌های بشردوستانه فوری به فلسطین تاکید کرده بودند.

وزیر امور خارجه روسیه پیش از این اول آبان‌ماه ۱۴۰۲ در سفر به تهران با هدف شرکت در دومین نشست سازوکار منطقه‌ای «۳+۳»، در دیدار با مقامات ایرانی درباره موضوعات فلسطین و قفقاز تبادل نظر کرده بود.

نظرات بینندگان