کد خبر: ۷۴۵۰۲۳
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۰۹ - ۲۹ آبان ۱۴۰۲

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست: تاکنون شهادت ۳۹ محیط‌بان در بنیاد شهید احراز شده / تا یک سال آینده وضعیت سایر محیط‌بانان جانباخته نیز مشخص خواهد شد

محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از احراز شهادت ۳۹ محیط‌بان در بنیاد شهید تاکنون خبر داد و اظهار کرد: تا یک سال آینده وضعیت سایر محیط‌بانان جانباخته نیز مشخص خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از احراز شهادت ۳۹ محیط‌بان در بنیاد شهید تاکنون خبر داد و اظهار کرد: تا یک سال آینده وضعیت سایر محیط‌بانان جانباخته نیز مشخص خواهد شد.

هر ساله برخی از محیط بانان در جهت حفاظت از محیط زیست کشور در مقابله با شکارچیان غیرمجاز جان خود را از دست می‌دهند. سال ۱۴۰۰ بود که علی سلاجقه - رییس سازمان حفاظت محیط زیست - اعلام کرد که احراز شهادت محیط بانان از اولویت‌های این سازمان است. به این منظور تاکنون جلساتی با بنیاد شهید برگزار شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور درباره شهدای محیط زیست اظهار کرد:حدود ۱۲۲ محیط بان درجهت حفاظت از محیط زیست شهید و جانباز شده‌اند.  اقدامات بسیاری برای پذیرش پرونده‌های آنان از سوی بنیاد شهید و جهت احراز شهادت محیطبانان جانباخته انجام شده است و تاکنون ۳۹ نفر از آنان شرایط لازم را داشته‌اند، در بنیاد شهید احراز شهادت شده‌اند.

وی اضافه کرد: پرونده سایر افرادی که در جهت حفاظت از محیط زیست جان خود را از دست داده‌اند هنوز مفتوح است و به‌صورت ماهانه جلساتی با معاونت پذیرش بنیاد برگزار می‌شود که خروجی این جلسات مثبت است.

محبت خانی در پایان با تاکید بر اینکه اتفاقات خوبی دراین زمینه افتاده و شرایط مناسب است، گفت: دو مرحله جلسات عالیه با محوریت این موضوع با حضور رئیس بنیاد شهید، رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد تا همکاری‌های مناسبی صورت گیرد. طی یک سال آینده با توجه به نوع از دست رفتن این عزیزان و بخشنامه‌های بنیاد شهید احراز شهادت خواهند شد  و افرادی که شامل این بخشنامه نشوند نیز عنوان شهدای محیط زیست خواهند داشت و از ۷۰ درصد شرایط شهدای احراز شده در بنیاد شهید برخوردار می‌شوند.

نظرات بینندگان