کد خبر: ۷۴۵۱۶۳
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۵ - ۲۹ آبان ۱۴۰۲

کشتی باری ترکیه در دریای سیاه غرق شد

وزیر کشور ترکیه طی اظهاراتی اعلام کرد که تیم‌های امداد و نجات این کشور روز دوشنبه به دنبال ۱۱ خدمه ناپدید شده یک کشتی باری بودند که در سواحل دریای سیاه در میان طوفان غرق شد. طوفانی که جان دست‌کم ۹ نفر از جمله یک نفر از همین کشتی را گرفت
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم:  به نقل از رویترز، علی یرلیکایا، وزیر کشور ترکیه طی اظهاراتی اعلام کرد که تیم‌های امداد و نجات این کشور روز دوشنبه به دنبال 11 خدمه ناپدید شده یک کشتی باری بودند که در سواحل دریای سیاه در میان طوفان غرق شد. طوفانی که جان دست‌کم 9 نفر از جمله یک نفر از همین کشتی را گرفت.

وی گفت که کشتی "کافکامتلر" با پرچم ترکیه با 12 خدمه در سواحل ارگلی در استان زونگولداغ در شمال غربی ترکیه غرق شده و جسد یکی از خدمه آن بیرون آورده شده است.

کاپیتان کشتی صبح یکشنبه گزارش داده بود که این کشتی به سمت یک موج شکن در ارگلی در حال حرکت است. پس از آن کشتی احتمالاً به این سازه برخورد کرده است.

این منطقه روز یکشنبه به شدت دچار طوفان‌های سهمگین شد و آب و هوای بد باعث شد تا گشت هوایی و دریایی نتوانند تا صبح روز دوشنبه برای پیدا کردن مفقودین جست و جو کنند.

یرلیکایا به خبرنگاران گفت طوفان و سیل در سراسر ترکیه در آخر هفته منجر به کشته شدن چهار نفر در استان باتمان در جنوب شرقی، سه نفر در زونگولداغ و یک نفر دیگر در شهر دیاربکر در جنوب شرقی این کشور شده است.

نظرات بینندگان