کد خبر: ۷۴۵۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۶ - ۲۹ آبان ۱۴۰۲

سیلاب محور گیلانغرب به سومار را مسدود کرد

فرماندار گیلانغرب از مسدود شدن محور گیلانغرب به سومار به علت سیلاب، خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: فرماندار گیلانغرب گفت: بر اثر بارندگی و جاری شدن سیلاب و تخریب کنارگذر (پل در حال احداث) روستای «چم سورک» از توابع این شهرستان در دهستان «ویژه‌نان» در محور گیلانغرب به سومار مسدود شده و تردد اکنون در این محور امکان پذیر نیست.

«علی پروین» در این خصوص، افزود: پل ارتباطی مسیر گیلانغرب به سومار از توابع این شهرستان (چم سورک) به دلیل بارندگی‌های شدید و سیلاب در فروردین ماه امسال تخریب شد که برای تردد با سازه فلزی ایجاد به یک کنارگذر شده بود که سیلاب شب گذشته و بارندگی شدید که هم اکنون همچنان ادامه دارد منجر به آب بردن این سازه‌ها و تخریب کنار گذر کرده و باعث قطع ارتباط گیلانغرب به سومار شده است.

وی اظهار کرد: رانندگان وسایل نقلیه می‌توانند از محور جایگزین ناودار به کوشک از توابع این شهرستان برای تردد به سومار و بالعکس استفاده نمایند.

فرماندار گیلانغرب گفت: با مساعد شدن هوا عملیات احداث پل و کنارگذر از سوی اداره راه و شهرسازی و پیمانکار مربوطه آغاز می‌شود.

او ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون اعضای ستاد مدیریت بحران و گروه‌ها و دستگاه‌های امدادی شامل جمعیت هلال احمر، انتظامی و بسیج، راهداری پای کار هستند و از شب گذشته تا کنون در گیلانغرب بیش از ۴۶ میلی متر باران باریده است که طبق پیش بینی‌های اداره هواشناسی این سامانه بارشی تا فردا در شهرستان گیلانغرب فعال است.

گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد.

همچنین فرماندار سرپل ذهاب نیز روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا از تعطیلی تمام مدارس نوبت عصر این شهرستان به دلیل بارندگی شدید خبر داد.

«صدراله بابلی» افزود: باران منجر به طغیان رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی جزیی در معابر شده و مشکل خاصی تا کنون در این شهرستان ایجاد نکرده، اما شدت باران منجر به تطعیلی مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت عصر شده است.

بیش از۱۶ هزار و ۹۰۰ دانش‌آموز در شهرستان سرپل ذهاب در تمامی مقاطع تحصیلی در ۲۳۵ مدرسه تحصیل می‌کنند.

سرپل‌ذهاب در غرب استان کرمانشاه ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظرات بینندگان