کد خبر: ۷۴۵۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۹ - ۲۹ آبان ۱۴۰۲

سود میلیونی بارسا از مصدومیت «گاوی»؛ حداقل ۳ میلیون یورو برای ۶ ماه

باشگاه بارسلونا بابت مصدومیت گاوی در تیم ملی اسپانیا، از اواسط دسامبر به صورت روزانه از فیفا غرامت دریافت خواهد کرد. مصدومیت زانوی گاوی تایید شده و ستاره بارسلونا باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد. ۲۸ روز پس از مصدومیتی که یکشنبه اتفاق افتاد، او تحت پوشش فیفا قرار می‌گیرد و باشگاه اسپانیایی باید به همین دلیل غرامت دریافت کند. بارسا از تاریخ ۱۶ دسامبر می‌تواند این پول را دریافت کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ورزش سه: باشگاه بارسلونا بابت مصدومیت گاوی در تیم ملی اسپانیا، از اواسط دسامبر به صورت روزانه از فیفا غرامت دریافت خواهد کرد.

 مصدومیت زانوی گاوی تایید شده و ستاره بارسلونا باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد. 28 روز پس از مصدومیتی که یکشنبه اتفاق افتاد، او تحت پوشش فیفا قرار می‌گیرد و باشگاه اسپانیایی باید به همین دلیل غرامت دریافت کند. بارسا از تاریخ 16 دسامبر می‌تواند این پول را دریافت کند.

حدود 10 سال از اجرای این طرح توسط فیفا می‌گذرد. اولین‌بار در جام جهانی 2014 برزیل این طرح عملی شد. بر اساس این برنامه و همان‌طور که فیفا تعیین کرده، "اگر فوتبالیست‌های حرفه‌ای در مسابقات فیفادی تیم‌های ملی در زمین آسیب ببینند، تا حدی غرامت آن پرداخت می‌شود. این طرح تا 31 دسامبر 2026 اعتبار دارد."

حداقل 3 میلیون برای 6 ماه!

طبق این برنامه فیفا حداکثر تا 7 میلیون و 500 هزار یورو به ازای مصدومیت هر فوتبالیست غرامت پرداخت می‌کند. مبلغی که بر اساس غرامت روزانه تا سقف 20548 یورو در روز طی حداکثر یک سال محاسبه می‌شود.

بنابراین، حداکثر غرامت روزانه‌ای که بارسلونا برای بازیکن جوان از 16 دسامبر دریافت می‌کند، روزانه 20548 یورو خواهد بود.

حداکثر ظرفیت یا محدودیت کل برنامه حفاظت از باشگاه‌های فیفا 80 میلیون در سال است. گاوی حداقل 6 ماه از میادین دور خواهد بود و در این صورت بارسا حداقل 3 میلیون یورو دریافت می‌کند. اگر دوری گاوی به 8 ماه برسد، آن زمان رقم پرداختی فیفا از مرز 4 میلیون یورو می‌گذرد.

نظرات بینندگان