کد خبر: ۷۴۵۴۸۰
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۲۰ - ۳۰ آبان ۱۴۰۲

دولت اسرائیل برای بررسی تصویب توافق آزادی گروگان‌ها تشکیل جلسه داد  

در حالی که مذاکرات برای آزادی گروگان‌ها با میانجیگری قطر، مصر و ایالات متحده کماکان در جریان است، بنیامین نتانیاهو از یک پایگاه نظامی در شمال اسرائیل خبر داد که «در حال پیشرفت هستیم. فکر نمی‌کنم توضیح بیشتر از این مفید باشد...، اما امیدوارم به زودی خبر‌های خوبی داشته باشیم.» اندکی بعد، دفتر نخست وزیری اسرائیل خبر داد که «با توجه به تحولات مربوط به آزادی گروگان‌ها»، دولت جنگ تشکیل جلسه داده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یورونیوز: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه از «پیشرفت» در مذاکرات در مورد آزادی گروگان‌های اسیر شده در غزه خبر داد.

در حالی که مذاکرات برای آزادی گروگان‌ها با میانجیگری قطر، مصر و ایالات متحده کماکان در جریان است، بنیامین نتانیاهو از یک پایگاه نظامی در شمال اسرائیل خبر داد که «در حال پیشرفت هستیم. فکر نمی‌کنم توضیح بیشتر از این مفید باشد... اما امیدوارم به زودی خبرهای خوبی داشته باشیم.»

اندکی بعد، دفتر نخست وزیری اسرائیل خبر داد که «با توجه به تحولات مربوط به آزادی گروگان‌ها»، دولت جنگ تشکیل جلسه داده است.

قطر تاکید کرد که در ازای برقراری آتش‌بس در غزه، توافق برای آزادی گروگان‌های اسرائیلی بسیار نزدیک است.

با این حال، نتانیاهو روز سه‌شنبه هیچ اشاره‌ای به موضوع آتش‌بس نکرد. وی با بیان اینکه «برای بازگشت امنیت به جنوب و شمال اسرائیل اقدام خواهیم کرد» گفت: «تا پیروزی ادامه می دهیم.»

نظرات بینندگان